Wczoraj na trasach Soldier Hollow o tytuły mistrzowskie rywalizowali juniorzy, dziś również w sprincie stylem klasycznym walczyli młodzieżowcy (U23). Tytuły mistrzowskie wywalczyli Anna Dyvik ze Szwecji i Norweg Fredrik Riseth. Kamil Bury swój występ zakończył na półfinale, Dominik Bury odpadł w ćwierćfinale, a Urszula Łętocha zajęła pechowe 31. miejsce.

Mistrzem Świata Młodzieżowców został Norweg Fredrik Riseth, srebrny medal zdobył Alexander Bolshunov z Rosji, a brąz trafił do Joachima Aurlanda z Norwegii.

Na czwartym miejscu Alexey Chervotkin czyli ciąg dalszy norwesko-rosyjskiej przekładanki, piąty był Chrisander Holth, a szósty Andrey Sobakarev.

Kamil Bury, który swój występ zakończył zajmując 6. miejsce w swoim półfinale został sklasyfikowany na 11. pozycji, natomiast Dominik Bury, który był 5. w swoim ćwierćfinale, uplasował się ostatecznie na 23. miejscu.

WYNIKI DRABINKA MĘŻCZYZN                    WYNIKI OFICJALNE

Mistrzynią Świata U23 w sprincie techniką klasyczną została Anna Dyvik ze Szwecji, medal srebrny wywalczyła Thea Kroka Murud z Norwegii, a brąz za sprawą Maji Dahlqvist trafi do Szwecji

Czwarte miejsce zajęła Lovise Heimdal z Norwegii, piąta była Niemka Sofie Krehl, a stawkę finału zamknęła Lotta Udnes Weng.

WYNIKI DRABINKA KOBIET                    WYNIKI OFICJALNE

Niestety Kamil Bury kończy swój występ na półfinale zajmując w swoim biegu 6. miejsce.

1 (2) SOBAKAREV, Andrey - RUS - 3:37.1
2 (8) HOLTH, Chrisander - NOR - 3:39.6
3 (5) CHAUVIN, Valentin - FRA - 3:40.4
4 (3) THORN, Viktor - SWE - 3:40.8
5 (21) SIMENC, Miha - SLO - 3:41.3
6 (9) BURY, Kamil - POL - 3:57.8

W półfinale rywalami Kamila Burego będą: Andrey Sobakarev (2.) - zwycięzca 4. ćwierćfinału, Chrisander Skjoenberg Holth (8.) - zwycięzca 5. ćwierćfinału, Viktor Thorn (3.) - drugi w 5. ćwierćfinale, Valentin Chauvin (5.) - drugi w 3. ćwierćfinale i Miha Simenc (21.) - trzeci (LL) w 1. ćwierćfinale.

Kamil Bury w półfinale, w swoim biegu zajął drugie miejsce za Andreyem Sobakarevem. Dominik niestety odpada zajmując miejsce 5.

6 (14) LEPISTO, Lauri - FIN - 4:11.0

Kamil Bury wystartuje w 4 ćwierćfinale, a jego rywalami będą Andrey Sobakarev (2. czas kwalifikacji), Markus Vuorela (12.), Miha Dolar (19.), Cedric Steiner (22.) i Alin Florin Cioanca (29.).

Dominik pobiegnie w 2 ćwierćfinale, w którym zmierzy się Fredrikiem Riseth (4.), Alexeyem Chervotkinem (7), Lauri Lepisto (14.), Janez Lampic (17.) oraz Andrej Segec (24.)

LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW MĘŻCZYZN          LISTA STARTOWA ĆWIERĆFINAŁÓW KOBIET

Najlepszym młodzieżowcem w kwalifikacjach sprintu okazał się Alexander Bolshunov z Rosji, drugi czas uzyskał jego rodak Andrey Sobakarev, a trzeci czas zanotował Szwed Viktor Thorn.

Dobrze w kwalifikacjach zaprezentował się Kamil Bury, który awansował z 9. czasem (+7.36), jego brat Dominik awansował do ćwierćfinału z 27. rezultatem (+16.04).

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

Wśród kobiet najlepszy rezultat w eliminacjach uzyskała Szwedka Anna Dyvik, z drugim czasem awansowała Tiril Udnes Weng z Norwegii, a trzecim miejscu uplasowała się jej rodaczka Thea Krokan Murud.

Jedyna Polka w stawce Urszula Łętocha zajęła 31. miejsce, pierwsze nie dające kwalifikacji do ćwierćfinału. Strata do najlepszej zawodniczki wyniosła 18,41 s, a do awansu 1,43 s.