podmenu

Lista artykułów

Reprezentanci USA zdominowali Merino Muster 2017 [WYNIKI]Miles Havlick i Barbara Jezersek najlepsi w Kangaroo Hoppet 2017Waldemar Spychalski trzeci w Ushuaia Loppet [WYNIKI]Svalbard Skimaraton 2017 dla Emila Iversena [WYNIKI POLAKÓW]Petter Northug wygrywa Fossavatnsgangan [WYNIKI POLAKÓW]Justyna Kowalczyk i Petter Eliassen wygrywają ReistadloepetAarefjaellsloppet dla Auklanda i Norgren, Justyna Kowalczyk 4.Dario Cologna i Mari Eide wygrywają 49. Engadin Skimarathon [WYNIKI POLAKÓW]John Kristian Dahl i Britta Johansson Norgren najlepsi w Biegu Wazów [WYNIKI POLAKÓW]Klasyczna Dziewiątka Biegu Piastów dla Macieja Zdziechowskiego i Emilii Romanowicz [WYNIKI]Bieg Piastów: Polskie i czeskie zwycięstwa w biegu na 30 kilometrów łyżwą, Andrzej Pradziad piąty! [WYNIKI]Sukces skipol.pl TEAMU na Tartu Maraton (Worldloppet) w Estonii, Daniel Żamojtiuk, Robert Sadowski i Andrzej Guziński na podiachJeLyMan 2017: Weronika Jarecka trzecia na 10 km, Władysław Olszowski najlepszy w kategorii M59 [WYNIKI POLAKÓW]Valachy Tour w Czechach, Józef Wojtyła najlepszy z PolakówKaterina Smutna i Eide Mortem Pedersen wygrywają Jizerską 50, Emilia Romanowicz 17 [WYNIKI]Ondrej Hosek i Klara Moravcova wygrali Bedrichovską 30. Marcin Branas 14.Paweł Bubula (skipol team) v-ce mistrzem świata lekarzy w Koenig Ludwig Lauf (Worldloppet)Tord Asle Gjerdalen i Katerina Smutna najlepsi w Marcialondze, Daniel Iwanowski 186. [WYNIKI POLAKÓW]Karlovska 50-tkę wygrywają Kamila Borutova i Daniel Maka. Weronika Jarecka skipol.pl TEAM trzecia na 10kmDolomitenlauf 2017: Ivan Perrillat Boiteux i Aurelie Dabudyk najlepsi łyżwą [WYNIKI POLAKÓW]Damien Tarantola i Magdalena Maierhofer najlepsi w Dolomitenlauf 2017 klasykiem [WYNIKI POLAKÓW]Marcelina Wojtyła 5. w Mini SgambedzieWłoską La Sgambedę wygrywają Britta Johansson i Tord Asle Gjerdalen, Bogusław Gracz najlepszy z PolakówKaterina Smutna i Peter Eliasen wygrywają prolog Visma Ski Classic22. Merino Muster: Guziński przeszedł do historii! [RELACJA]Alliansloppet na nartorolkach: Falk i Eliassen najlepsi w maratonie [WYNIKI]Kangaroo Hoppet zainaugurował sezon Worldloppet 2016/17 [AKTUALIZACJA WYNIKÓW]Justyna Kowalczyk znów najlepsza na Islandii, 50km w ramach Fossavatnsgangan wygrywa Markus OttossonFossavatn Ski Marathon - Justyna Kowalczyk wygrywa 25km stylem dowolnym.Therese Johaug i Tony Livers wygrali Skarverennet 2016Justyna Kowalczyk wygrywa maraton Bajkał 2016John Kristian Dahl i Lina Korsgren wygrywają Red Bull Nordenskiöldsloppet 2016Livers i Tichonowa wygrywają Ugra Ski Marathon. Worldloppet Cup dla Szwajcara i DabudykSeriana Boner i John Kristian Dahl wygrywają Birkebeinerrennet 2016, Justyna Kowalczyk drugaArcyciekawy finisz 48. Engadin SkimarathonuJohn Kristian Dahl i Katerina Smutna wygrywają Vasaloppet 2016Mikko Koutaniemi i Riitta-Liisa Roponen wygrali Finlandia-hiihto, Andrzej Guziński (skipol.pl TEAM) najlepszy z PolakówZawodnicy z USA nie byli gościnni i wygrali American BirkebeinerOminął Was i nas (przyznajemy z pokorą) bieg na 90km BoBoloppet 2016Kowalczyk 6. w Marcialondze, Norgren i Smutna za silne. Świetny Guziński!Justyna Kowalczyk dziewiąta w La Diagonela na 55 kmPetter Eliassen pewnie wygrywa Jizerską 50. Norwegowie dominują także tutaj [WYNIKI]Jiri Rocarek i Klara Moravcowa wygrywają Jizerską 25. W Bedrichovie biegają na ratyLa Sgambeda - Justyna Kowalczyk trzecia we Włoszech w pierwszym biegu Visma Ski Classics [AKTUALIZACJA]United Bakeries wygrywa prolog Visma Ski Classic w LivignoKolejne zwycięstwo Justyny Kowalczyk w ArgentynieJustyna Kowalczyk wygrywa w Argentynie. Na podium - dwie Polki!Radosław Szwade z Dusznik trzecim zawodnikiem Fossavatn Ski Marathon 2015 na 25km klasykiem, 50-tkę wygrywa Ilja CzernousowCzernousow i Roponen wygrywają pierwszy bieg na islandzkim FossavatnJohan Kjoelstad i Astrid Oeyreslind wygrywają Svalbard SkimaratonTherese Johaug i Toni Livers wygrali kolejny norweski bieg z plecakiemPetr Novak i Tatjana Mannima wygrywają tegoroczny FIS Marathon CupPetter Eliassen i Therese Johaug wygrali Birkebeinerrennet: 54 klasykiem z plecakiemJacek Staroń najszybszym Polakiem Mistrzostw Europy w klasyku, v-ce mistrzami Europy Olszowski i Mucha [WYNIKI]Skadi Loppet w Bodenmais, Mistrzostwa Europy w biegach narciarskich, najlepszy z Polaków Jacek Staroń47. Engadin Skimarathon 2015 wygrywają Ilia Chernousov i Anouk Faivre PiconJustyna Kowalczyk i Petter Eliassen najlepsi w Biegu WazówSobotnie maratony narciarskie w Finlandii i USA [WYNIKI]Eldar Roenning i Tatjana Mannima wygrywają estoński Tartu MaratonFrancuzi wygrywają niedzielne zmagania stylem dowolonym w La Transjurassienne (68 km)Stanislav Rezac i Tatjana Mannima wygrali La Transju'ClassicKoenig Ludwig Lauf: Eliassen oraz Johansson Norgren wygrywają 46 km klasykiem, dr Bubula 6-tym lekarzem świataJiri Rocarek wygrał Konig Ludwik Lauf łyżwą42. Biela Stopa 2015 łyżwą - wygrywa Martin Bajcicak, Mariusz Michałek drugiGjerdalen i Smutna wygrywają 42. Marcialongę!Holly Brooks i Toni Livers wygrywają Dolomitenlauf 2015Eric Thomas i Andrea Reithmayr wygrywają Dolomitenlauf klasykiemOystein Pettersen i Masako Ishida wygrywają La Diagonella 2015Smutna i Pedersen wygrywają 48. CEZ Jizerską 50Intersport Jizerska 25: znów Jiri RocarekJiri Rocarek wygrywa Bedrichowską 30. Najlepszy z Polaków Artur BodzekAnders Aukland i Seraina Boner wygrywają La Sgambedę klasykiemValerio Leccardi oraz Valentina Szewczenko zwycięzcami Kangaroo HoppetJustyna Kowalczyk i Maciej Kreczmer najlepsi w Merino Muster [WYNIKI]44 osoby na starcie - za rok będzie tam bieg WorldloppetJohaug i Jespersen zwyciężyli w SkarverennetSwix Ski Classics - Arefjallsloppet: Charlotte Kalla i Daniel Richardsson najlepsi na 61kmFIS Marathon Cup 2013/2014 dla Ritty Lisy Roponen i Toma ReicheltaSwix Ski Classics - Vasaloppet: John Kristian Dahl i Laila Kveli najlepsi na 90kmFinlandia Hiihto: Heli Heiskanen i Kari Varis zwyciężają, Hannu Manninen znów na trasieFIS Marathon Cup - American Birkebeiner: Caitlin Gregg i Tom Reichelt zwyciężająDr Paweł Bubula z Wiśniowej czwartym lekarzem świata w biegach narciarskich42. Konig Ludwig Lauf stylem dowolnym wygrywają Tore Gundersen i Antonella ConfortolaSwix Ski Classics - Marcialonga: Simen Oestensen i Julia Tikhonova triumfują40. Dolomitenlauf dla Petra Novaka i Riitty-Liisy Roponen14 Ramsauer Dachstein Volkslanglauf: Konrad Motor wygrywa, Tomasz Garbień drugiMariusz Dziadkowiec Michoń szósty w La SgambedzieFIS Marathon Cup - La Sgambeda: Riitta-Liisa Roponen i Petter Northug zwyciężająLa Sgambeda (21CT) dla Johna Kristiana Dahla i Juli Tikhonovej,Mariusz Dziadkowiec-Michoń 21Kromgruverennet: Astrid Oeyre Slind oraz Eldar Roenning triumfująUlsjøløpet: Andrew Musgrave oraz Barbro Kvåle triumfująHemsedalsrennet: Zwycięstwo Pettera NorthugaSeraina Boner i Anders Aukland zwyciężają w BirkebeinerrennetRiitta-Liisa Roponen i Pierre Guedon najlepsi w maratonie EngadinKlara Moravcova i Andreas Weishäupl najlepsi w KvildzieSusanne Nyström najlepsza w TjejVassanBezlitośni Finowie w Hiihto - Hannu Manninen w czołówceSimen Oestensen wygrywa Tartu MaratonSapporo International Ski Marathon już za namiWyniki biegu Dobbiaco/Toblach - Cortina 2013,najlepszy z Polaków - Marcin BranasJerry Ahrlin i Seraina Boner wygrywają Koenugludwiglauf.Paweł Bubula v-ce Mistrzem Świata lekarzy!Joergen Aukland wygrywa MarcialongęAnders Aukland i Valentina Schevchenko zwyciężają w Jizerská 50Emilia Romanowicz druga w Intersport Jizerská 25Bedrichovską 30 wygrywa Jiri Rocarek i Jana JetmarovaLa Sgambeda dla Northuga i RoponenDaniel Richardsson zwycięża w maratonie narciarskimNarciarskie "ostatki" w Skandynawii.Haukelirennet 2012 wygrywają Johaug i Jespersen.Jorgen Brink wygrywa Bieg Wazów.Martin Koukal wygrywa Finlandia HiihtoValentina Shevchenko i Aliaksei Ivanou wygrywają Marathon Cup w Lamoura - MoutheDr Paweł Bubula Vicemistrzem Świata Lekarzy.Jizerskou 50-tke wygrał Czech Stanislav Rezac.Czech Jiri Rocarek trymfował w 02 Bedrzichowskiej 30.20 000 zawodników na starcie Lidingoloppet.JERRY AHRLIN I SANDRA HANSSON NAJLEPSI W 40 TARTU MARATON.SANDRA HANSSON I ANDERS AUKLAND WYGRYWAJĄ JIZERSKÁ PADESÁTKA.SHEVCHENKO I SANTUS WYGRYWAJĄ LA SGAMBEDA.JOERGEN BRINK WYGRYWA BIEG WAZÓW.dr.Bubula i Mariusz Dziadkowiec-Michoń w Koenigludwiglauf.DUBLET SZWEDÓW W MARCIALONDZE.36 DOLOMITENLAUF DLA FABIO SANTUS'A.OSKARD SVARD WYGRYWA JIZERSKOU 50-tke.LA SGAMBEDA DLA SZIRIAJEWA. WYNIKI JUŻ DOSTĘPNE.LA SGAMBEDA KLASYKIEM.DZIADKOWIEC-MICHOŃ-5.JOERGEN BRINK I JENNY HANSSON WYGRYWAJĄ VASALOPPET.39 KOENIG-LUDWIG-LAUF DLA SZWEDÓW.JIZERSKA 50-tka Z REKORDEM?

Wyniki: Biegi masowe świat

Haukelirennet 2012 wygrywają Johaug i Jespersen.

U nas po śniegu pozostało  tylko wspomnienie, w przeciwieństwie do krajów skandynawskich gdzie co weekend odbywa sie po pare biegów.
Rozegrany w sobotę (14.04) bieg narciarski Haukelirennet (NOR) na dystansie 32 kilomterów stylem dowolnym wygrali w kategorii kobiet Kristin Steira i w kategorii mężczyzn Chris Jespersen.

W biegu pań druga i trzecia lokata dla następnych reprezentantek Norwegii Marit Bjoergen i Therese Johaug.
Czwarte miejsce w kategorii kobiet 21-25 lat zajęła Szwedka Charlotte Kalla.
foto:Guro Lien/www.visithaukeli.org

WYNIKI BIEGU
kliknij na SOK

Komentarzy: 0

2012-04-16 08:41

Czytaj więcej

Jorgen Brink wygrywa Bieg Wazów.

Szwed Joergen Brink powtórzył sukces z ubiegłego roku ponownie wygrywając Bieg Wazów. 90km klasykiem z Salen do Mora pokonał w czasie 3h 38min 41sek.
Komentarzy: 0

2012-03-04 12:09

Czytaj więcej

Martin Koukal wygrywa Finlandia Hiihto

Czech Martin Koukal został zwycięzcą rozgrywanego po raz 39 Finlandia Hiihto. 50km stylem klasycznym pokonał w 2h 22min i 21sek. Kolejne miejsca dla Włochów, na drugim uplasował się Sergio Bonaldi, który linię mety przekroczył 2sek po zwycięzcy, trzeci był Marco Cattaneo, a 4 Florian Kostner. Całej tórjce zaliczono ten sam czas. 5 był lider cyklu Marathon Cup Stanislav Rezac z Czech, a na pozycji 6 do mety dobiegł Antti Lampinen najlepszy z gospodarzy.

Wśród kobiet triumfowała Valentina Shevchenko z Ukrainy, druga była Estonka Tatjana Mannima, a miejsce trzecie zajęła Włoszka Stephanie Santer.

WYNIKI
Komentarzy: 0

2012-02-26 17:41

Czytaj więcej

Valentina Shevchenko i Aliaksei Ivanou wygrywają Marathon Cup w Lamoura - Mouthe

Valentina Shevchenko z Ukrainy i Aliaksei Ivanou Białorusi zwyciężyli w zawodach cyklu Marathon Cup we Francuskim Lamoura - Mouthe.
Komentarzy: 0

2012-02-14 20:04

Czytaj więcej

Dr Paweł Bubula Vicemistrzem Świata Lekarzy.

W niemieckim Oberammergau odbył się 40 Koenig Ludwig Lauf. W biegu głównym na 50km stylem klasycznym triumfował Czech Stanislav Rezac, który na finiszu minimalnie o 0,1sek wyprzedził Szweda Jerry Ahrlin. Trzecie miejsce wywalczył Norweg Joergen Aukland. Natomiast wśród kobiet triumfowała Szwedka Susanne Nystroem wyprzedzając swoją rodaczkę Jenny Hansson i Szwajcarkę Serainę Boner.

Najlepszy z Polaków Dariusz Dudziński zajął 570 miejsce, a wśród kobiet Lidia Walczak była 188.

WYNIKI KOBIET I MĘŻCZYZN

Rywalizowano również na 23km. Triumfował Czech Jiri Rocarek przed Josefem Wenzlem z Niemiec i swoim rodakiem Danielem Slechtą. 8 miejsce zajął Bogusław Gracz, a 18 był Paweł Bubula, który został Vicemistrzem Świata Lekarzy i Aptekarzy, które po raz 16 były rozgrywane razem z Koenig Ludwig Lauf. Dr Paweł Bubula musiał uznać wyższość jedynie Alexeya Kovaleva z Rosji, który na mecie pojawił się 17,2sek przed nim.

Wśród kobiet zwyciężyła Niemka Denise Herrmann. Najlepsza z Polek Katarzyna Zając była 44.

WYNIKI KOBIET I MĘŻCZYZN
WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA LEKARZY: KOBIETY / MĘŻCZYŹNI
Komentarzy: 0

2012-02-05 23:28

Czytaj więcej

Jizerskou 50-tke wygrał Czech Stanislav Rezac.

Bieg główny zawodów Jizerska 50-tka,bieg na 50 kilometrów, wchodzący w skład cyklu Worldloppet wygrał Czech Stanislav Rezac.Zawody rozgrywane dzisiaj w Bedrzichovie w Czechach upłynęły pod znakiem walki ze ...śniegiem Zarówno organizatorzy jak i zawodnicy musieli się zmierzyć z śniegową nawałnicą, od nocy z piątku na sobotę na trasach biegu spadło ponad 40 centymetrów śniegu.

Rezac, którego występ w biegu jeszcze parę dni temu stał pod znakiem zapytania z powodu przeziębienia, rozstrzygnął bieg w końcówce.Po kilku próbach rozerwania prowadzącej grupy, kolejna z nich zakończyła się sukcesem.Czech przebiegł dystans 50-ciu kilometrów w czasie 2:21:49.2h.Jako drugi minął linię mety Szwed Jimmy Johnsson (+8,4 sekundy), trzecie miejsce dla Norwega Jorgena Auklanda (+9,1 sekundy).

Komentarzy: 0

2012-01-08 17:35

Czytaj więcej
images/archiwum-2012-10-20/rocarek%20jiri.jpg

Czech Jiri Rocarek trymfował w 02 Bedrzichowskiej 30.

Słynna czeska Jizerska 50-tka (CZE),jeden z biegów narciarskich Worldloppet, rozpoczął się dzisiaj dystansem 30 kilometrów stylem dowolnym pod nazwą o2 Bedrzichowska 30-tka.W zawodach tryumfował Czech Jiri Rocarek (FOTO), zresztą po raz piąty z rzędu, który osiągnął czas 1:09:27.2h.

16,9 sekundy stracił do niego drugi na mecie także Czech Jakub Graf,którego z walki o końcowy tryumf wyeliminował upadek dwa kilometry przed metą.Trzecia pozycja także dla zawodnika gospodarzy Viktora Novotnego.

W biegu kobiet zwyciężyła Czeszki Jitka Pesinova przed Kamilą Borutovą i Norweżką Berit Gjelten.

Z 13-tki Polaków, którzy wystartowali i ukończyli bieg na tym dystansie najlepiej zaprezentowali się Barbara Prymakowska, która wygrała kategorie kobiet K70 i Rafał Koryciński z Cartusia Kartuzy który w kategorii M50 został sklasyfikowany na miejscu dziewiątym.

wyniki tutaj

Komentarzy: 0

2012-01-06 15:41

Czytaj więcej

JOERGEN BRINK I JENNY HANSSON WYGRYWAJĄ VASALOPPET.

Zawodnicy gospodarzy Joergen Brink i Jenny Hansson najszybciej pokonali dystans 90km 87 Biegu Wazów.Szwed z dystansem zmagał się przez 3h 51min 51sek.Drugie miejsce wywalczył Czech Stanislav Rezac ulegając zwycięzcy o zaledwie 1sek.Na trzecim miejscu finiszował kolejny reprezentant Szwecji Jerry Ahrlin, który wygrał dodatkową nagrodę za pierwsze miejsce na podbiegu w Evertsberg na 47kilometrze.Norweg Anders Aukland zajął miejsce 4, 5 był Rikard Andreasson, a 6 Anton Sjoholm.Najlepsza wśród kobiet Jenny Hansson z dystansem zmagała się 4h 25min 30sek.Druga Susanne Nystrom uległa jej o 48sek, a trzecia Sofia Bleckur była gorsza o 5min 4sek.

Autor: huk
Źródło: w

Komentarzy: 0

2011-03-06 21:58

Czytaj więcej

JERRY AHRLIN I SANDRA HANSSON NAJLEPSI W 40 TARTU MARATON.

Jerry Ahrlin i Sandra Hansson najszybciej pokonali dystans 63km z Otepää do Tartu.Rezultat Szweda 2h 41min 23sek okazał się o 1sek lepszy od czasów biegaczy z Norwegii: drugiego Andersa Auklanda i trzeciego Simena Oestensena.Kolejną sekundę stracił Szwed Joergen Brink, który uplasował się na 4 miejscu.5 był kolejny Norweg Haavard Hansen, a 6 Martin Larsson.Pozostałe miejsca w pierwszej 10 zajęli reprezentanci Norwegii.Wśród kobiet Szwedka Sandra Hansson (3h 8min 35sek) o ponad 6 minut wyprzedziła Włoszkę Sabinę Valbusa.Trzecia była Finka Anu Taehtinen.FOTO:tartumaraton.ee

Autor: huk
Źródło: tartumaraton.ee

Komentarzy: 0

2011-02-20 20:14

Czytaj więcej

39 KOENIG-LUDWIG-LAUF DLA SZWEDÓW.

Pochodzący ze Szwecji Jerry Ahrlin i Sandra Hansson triumfowali w głównym biegu rozgrywanego po raz 39 König Ludwig Lauf.Główny dystans skrócono z 50 do 42km.Ahrlinowi pokonanie trasy stylem klasycznym zajęło 1h 38min 56.9sek.Zaledwie o 0.1sek Szwedowi uległ Stanislav Rezac z Czech.Trzeci był kolejny zawodnik z kraju "Trzech Koron" Oskar Svaerd z czasem 1.3sek gorszym od zwycięzcy.Kolejne miejsca zajęli:4. Martin Larsson Szwecja +2.1sek5. Marco Cattaneo Włochy +3.6sek6. Anders Aukland Norwegia +4sek7. Fabio Santus Włochy +5.2sek8. Audun Laugaland Norwegia +5.8sek9. Jorgen Aukland Norwegia +16.610. Rikard Andreasson Szwecja +19.4sek77 miejsce w biegu głównym ze stratą 20 minut do zwycięzcy zajął dr Paweł Bubula z Wiśniowej.W swojej kategorii wiekowej zajął 24 miejsce.Wśród kobiet triumfowała Sandra Hansson ze Szwecji, która trasę pokonała 1h 50min 23.5sek (44 czas wśród mężczyzn).Drugie miejsce ze stratą 1.7sek zajęła Sereina Boner ze Szwajcarii.Trzecie podobnie jak czwarte miejsce wywalczyły Szwedki.Na podium stanęła Susanne Nystroem, a o 0.1sek gorsza była Jenny Hansson.5 miejsce wywalczyła Włoszka Sabina Valbusa.W sobotę na tym samym dystansie rywalizowano techniką dowolną.Zwyciężył Niemiec Thomas Freimuth przed Czechem Jirim Rocarek i Rosjaninem Vadimem Nesterov.Wśród kobiet najlepsza okazała się Niemka Sigrid Mutscheller.Na zdjęciu Jerry Ahrlin triumfujący na mecie 38 Marcialongiwyniki wg kategorii w załaczniku

Autor: huk
Źródło: koenig-ludwig-lauf.com

Komentarzy: 0

2011-02-06 19:19

Czytaj więcej

SANDRA HANSSON I ANDERS AUKLAND WYGRYWAJĄ JIZERSKÁ PADESÁTKA.

Szwedka Sandra Hansson i Norweg Anders Aukland zwyciężyli w JIZERSKÁ PADESÁTKA.Norweg dystans 50km stylem klasycznym pokonał w 2 godziny 5 minut i 40.4sek.Jako drugi linię mety przekroczył Szwed Oskar Svaerd, jego strata do zwycięzcy wyniosła 1min 50.5sek.Na trzecim miejscu finiszował reprezentant gospodarzy Stanislav Rezac, który linię mety minął 4min 13.1sek po triumfatorze.Na czwartym miejscu uplasował się kolejny Szwed Mathias Fredriksson.Pozostałe miejsca w pierwszej 10 padły łupem Norwegów. Piąty był Audun Laugaland, a na szóstym miejscu bieg ukończył Joergen Aukland.Wśród kobiet najlepszej Sandrze Hansson pokonanie trasy zajęło 2h 36min 49.9sek.Drugie miejsce wywalczyła Seraina Boner ze Szwajcarii.Trzecia była kolejna Szwedka Susanne Nystroem.Bieg na 50km ukończyło 3679 zawodników.Najlepszy na połowę krótszym dystansie okazał się Jiri Rocarek, który wyprzedził Daniela Slechta i Davida Nemec.Na zdjęciu: Anders AuklandFOTO:Scanpix/APWyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: bezky.jiz50.cz

Komentarzy: 0

2011-01-10 15:33

Czytaj więcej

SHEVCHENKO I SANTUS WYGRYWAJĄ LA SGAMBEDA.

Włoch Fabio Santus wygrał rozgrywany w niedzielę 17 grudnia pierwszy w tym sezonie narciarski maraton La Sgambeda. Wśród kobiet triumfowała Valentina Shevchenko z Ukrainy.Włochowi pokonanie 42km stylem dowolnym zajęło 1h 37min 49.6sek.Jako drugi finiszował Norweg Simen Oestensen, trzeci był kolejny Włoch Cristian Zorzi.Zawodniczce z Ukrainy pokonanie trasy zajęło 1h 45min 3.1sek. W przeciwieństwie do mężczyzn wśród, których walka trwała do ostatnich metrów, Shevchenko na metę wbiegła niezagrożona z 4 min przewagi nad Sabiną Valbusa z Włoch.Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Natalia Zernova, która minimalnie o 0.1sek uległa Włoszce.W piątek 17 grudnia rywalizowano na dystansie 21km stylem klasycznym.Z tym dystansem najszybciej uporał się Stanislav Rezac(foto) z Czech.Wśród kobiet triumfowała Rosjanka Natalia ZernovaBieg ukończyło trzech Polaków :Marek Kocoń z Czeladzi oraz Jacek Dudkowiak i Krzysztof Borowiec z DżonkowaPełne wyniki w załączniku

Autor: huk
Źródło: lasgambeda.it

Komentarzy: 0

2010-12-21 11:35

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p