Tord Asle Gjerdalen i Katerina Smutna, oboje z Teamu Santander, wygrali Marcialongę 2017. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Daniel Iwanowski, który linię mety przekroczył jako 186.

Gjerdalen, dla którego było to trzecie z rzędu zwycięstwo we Włoskim klasyku, o 2,6s wyprzedził Johana Kjoelstada. Trzecie miejsce zajął Morten Eide Pedersen. Oczywiście wszyscy wymienieni pochodzą z Norwegii podobnie jak kolejnych pięciu zawodników. Jedynym, który próbował przełamać hegemonię Norwegów był Szwajcar Toni Livers, który finiszował na 9. miejscu.

Wśród kobiet Katerina Smutna o niespełna sekundę wyprzedziła Brittę Norgren o niespełna sekundę. Trzecia, ze zdecydowanie już większą stratą, była Sara Lindborg.

Jeżeli chodzi o Polaków to główny dystans ukończyło 19. osób, w tym jedna kobieta. Pani Monika Topel finiszowała jako 5311., 744 wśród kobiet. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Daniel Iwanowski, który linię mety minął jako 186., a jego strata wyniosła 24.11,5. Po biegu przesłał nam krótką wiadomość. - Biegłem chory, przeziębienie z którym walczę od wtorku to jakiś koszmar. Jeszcze wczorajszego wieczoru nie miałem siły żeby wstać z łóżka i się spakować.  Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak było. Na taki bieg z chorobą uważam, że źle nie było.

5729. BIEROWIEC Bartosz - KRAKÓW - 7:49.48,1; +5:41.12,1

Oczywiście musimy w tym gronie wyróżnić członka naszego portalowego skipol.pl TEAM-u Kubę Czaplewskeigo.

Marcialongę Light, rozgrywaną na dystansie 33km wygrał Giacomo Gabrielli z Włoch i Czeszka Sarka Zelenkova. W biegu tym wystartowało dwóch Polaków.

200. JEDRZEJCZAK Maciej - Warszawa - 3:01.33,4; +1:52.11,6
263. FIJALKOWSKI Andrzej - KOZIENCE - 3:17.45,8; +2:08.24,0