podmenu

Kalendarz

2017-07-29 - Vexa Skiroll Tour - Uphill Gór Sowich - PIESZYCE [Komunikat zawodów wkrótce]

2017-08-03 - Mistrzostwa Świata na nartorolkach - SOLLEFTEA (SWE) [szczegóły w linku]

3.08. Interval Start F; 4.08. Sprint F; 5.08. Mass Start C; 6.08.Team Sprint F

2017-08-05 - Silvini Skiroll Classics (3) - PRADED [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-08-06 - Silvini Skiroll Classics (4) - DLOUHE STRANE [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-08-11 - Puchar Świata na nartorolkach (3) - MADONA (LAT) [szczegóły w linku]

11.08. Sprint F; 12.08. Prologue C; 13.08. Pursuit F

2017-08-19 - Silvini Skiroll Classics (5) - SERLICH [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-08-20 - Silvini Skiroll Classics (6) - SERLICH [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-08-20 - 4 Letni Bieg Jaćwingów - GOŁDAP [szczegóły wkrótce]

Bieg na nartorolkach stylem dowolnym

2017-08-26 - Alliansloppet (Euroloppet) - SWE [szczegóły w linku]

Data: 26.08.2017; Miejsce: Trollhättan; Dystanse: 16 km; 32 km; 48 km CT

2017-09-08 - Puchar Świata na nartorolkach (4) - TRENTO (ITA) [szczegóły w linku]

8.09. Sprint F; 9.09. Uphill C; 10.09. Pursuit F

2017-09-09 - Silvini Skiroll Classics (7) - CERNA HORA [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-09-10 - Silvini Skiroll Classics (8) - SPINDLEROVKA [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-09-16 - Vexa Skiroll Tour - Kamyk Uphill - SMRECZYNA [Komunikat zawodów wkrótce]

2017-09-17 - Vexa Skiroll Tour - Puchacz Uphill - PSARY [Komunikat zawodów wkrótce]

2017-09-23 - Silvini Skiroll Classics (9) - KRISTYNA [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-09-24 - Silvini Skiroll Classics (10 - FINAŁ) - JESTED [szczegóły w linku]

Czeski cykl zawodów na nartorolkach

2017-10-08 - Vexa Skiroll Tour - Przechyba Uphill - GABOŃ [Komunikat zawodów wkrótce]

Wyniki: Nartorolki Polska

GRAND PRIX MAZOWSZA W SIEDLCACH.

Sezon nartorolkowy 2010 zaczynamy w Siedlcach zawodami o Grand Prix Mazowsza 2010 w sprincie.Zawody organizowane w ramach Dni Siedlec odbędą się 29 maja w niedzielę o godz. 15-ej.Sprinty zostaną rozegrane w kategoriach junior D,C,B oraz w kategorii OPEN.3. Organizatorami zawodów są:UKS Rawa Siedlce, Urząd Miasta Siedlce, Warszawsko – Mazowiecka Federacja Sportu .szczegóły w załączniku

Autor: kace
Źródło: Grzegorz Star

Komentarzy: 0

2010-05-18 21:31

Czytaj więcej

GRAND PRIX ROZTOCZA ŚRODKOWEGO.

17.10.2009,Tomaszów Lubelski,Grand Prix Roztocza Środkowego w biegach na nartorolkach.W najbliższą sobotę w Tomaszowie Lubelskim odbędą się ostatnie w tym roku zawody na nartorolkach.Wprawdzie za oknem sroga zima, ale organizator zapewnia, że zawody odbędą się bez względu na pogodę!Grand Prix będzie także oficjalnym otwarciem toru nartorolkowego w Tomaszowie, w którym wezmą udział zaproszeni goście min.prezes PZN Apoloniusz Tajner i marszałek woj.lubelskiego Krzysztof Grabczuk.regulamin zawodów w załaczniku

Autor: kace
Źródło: Waldek Ko

Komentarzy: 0

2009-10-15 19:46

Czytaj więcej

PUCHAR KARKONOSZY DLA TOMASZA KAŁUŻNEGO I KAROLINY MROWCY.

26.09.2009,Jeżów Sudecki,Puchar Karkonoszy w biegach na nartorolkach (Gundersen).Zwycięstwem Karoliny Mrowcy z KS Śnieżka Karpacz i Tomasza Kałużnego z LKS Poroniec Poronin zakończyły się biegi na nartorolkach o Puchar Karkonoszy 2009.Zawodnicy i zawodniczki dwukrotnie pokonywali trasę 3 km.Na trasę drugiej trójki ruszali w/g czasów osiągniętych w pierwszym biegu tzn. zwycięzca pierwszego biegu ruszał na trasę pierwszy, kolejny zawodnik ruszał za nim ze stratą z pierwszego biegu itd.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: DOZN

Komentarzy: 0

2009-09-28 23:07

Czytaj więcej

FINAŁ PUCHARU POLSKI W MARKLOWICACH.

20.09.2009,Marklowice,Puchar Śląska,Finał Pucharu Polski w biegach na nartorolkach.Dzisiejszy Puchar Śląska był ostatnią edycją tegorocznego Pucharu Polski PZN na nartorolkach.W licznie obsadzonych zawodach zobaczyliśmy całą krajową czołówkę, walka o zwycięstwo w kilku kategoriach trwała do ostatniej chwili.W kategorii seniorów bezapelacyjne zwycięstwo odniósł weteran rolkowego ścigania (sorry Tomku) zawodnik LKS Poroniec Tomasz Kałużny.O drugie miejsce walczyli Krzysztof Stec i Wojtek Biskup,na trasie sytuacja zmieniała się parokrotnie.W dzisiejszym biegu zdecydowanie lepszy okazał się jednak Stec,jednak w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce ustępując o 5 punktów Biskupowi.W kategorii seniorek podium zajęły w kolejności Agnieszka Szymańczak,Marcela Marcisz i Beata Szymańczak.Czwarte miejsce z 5 punktową stratą zajęła Anna Staręga.Niewielka różnica punktowa dzieliła dwóch pierwszych juniorów A,Sebastian Gazurek stracił zwycięstwo w całym cyklu dopiero dzisiaj w Marklowicach na rzecz Maćka Staręgi.W kategorii juniorek A, doszło do jedynej pomyłki w tym jakże udanym finale.Dwie pierwsze zawodniczki Ewelina Marcisz i Justyna Mordarska zdobyły równo po 205 punktów.W czasie dekoracji pierwsze miejsce przyznano Ewelinie Marcisz,jednak organizatorzy skorygowali wyniki (zgodnie z regulaminem PP, przy równej ilości punktów decyduje miejsce w finale) i zwycięstwo ostatecznie odniosła Justyna Mordarska.W kategorii juniorów B trymfowali zawodnicy z NKS Trójwieś Beskidzka Tomasz Kaczmarzyk i Krzysztof Kukuczka, trzecie miejsce dla Roberta Biedy z UKS Sołtysianie Stare Bystre.Jedyną zawodniczką, która wygrała wszystkie edycje tegorocznego PP jest zwyciężczyni w kat.juniorek B Nina Grzebisz z UKS Rawa Siedlce.więcej szczegółów z Marklowic jutro.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: organizator-UMKS Marklowice

Komentarzy: 11

2009-09-20 21:07

Czytaj więcej

NARTOROLKOWE UKS-y W MARKLOWICACH.

19.09.2009,Marklowice,Mistrzostwa UKS-PZN w biegach na nartorolkach.Połowę z wszystkich 18 medali mistrzostw UKS na nartorolkach wywiozą z Marklowic zawodnicy i zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego.Jedyną kategorią,w której Tomaszów nie zdobył medalu jest grupa juniorów C, gdzie całe podium zajęli zawodnicy UMKS Marklowice (Bugiel,Skatuła i Sitek).Absolutna dominacja Tomaszowa na nartorolkach w młodszych kategoriach.W poszczególnych kategoriach tryumfowali:Junior i juniorka E (2km):Szymon Sikora i Justyna Morawicka-UKS Sokół 3 Tomaszów Lubelski.Junior i juniorka D(4km):Mateusz Hałasa TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski i Dorota Kaczmarzyk -NKS Trójwieś Beskidzka.Junior i juniorka C:Kamil Bugiel -UMKS Marklowice i Małgorzata Żółkiewska- MULKS Tomaszów Lubelski.W zawodach wystartowało łącznie ponad 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: organizator

Komentarzy: 4

2009-09-19 17:12

Czytaj więcej

BISKUP PRZED KAŁUŻNYM W BYSTREJ ŚLĄSKIEJ.

13.09.2009,Bystra Śląska,Rollski 09,IV edycja PP 2009 w biegach na nartorolkach.W kategorii seniorów różnice na mecie były bardzo niewielkie.Zwycięzca Wojciech Biskup zawodnik AZS AWF Kraków Zakopane (czas 7.02,6 min.), wyprzedził srebrnego Jakuba Sikorę z Czech o 1,8 sekundy i trzeciego na mecie Tomasza Kałużnego zawodnika LKS Poroniec Poronin o 3,5 sekundy.Jest to pierwsza porażka Kałużnego w tegorocznej edycji PP.Należy także zauważyć start kombinatorów z kadry Andrzeja Zaryckiego i Tomasza Pochwały.Wbrew wcześniejszym opiniom nie "zamieszali" w czołowych miejscach rankingu PP.Najlepszym juniorem A okazał się Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, Maciek wykręcił czas 7.14,08, który daje mu 5 miejsce w seniorach i 20 sekund przewagi nad kolegą z kadry młodzieżowej Krzysztofem Stecem.W kategorii juniorów B zwyciężył Krzysztof Kukuczka z NKS Trójwieś Beskidzka, a w najmłodszej kategorii juniorów C tryumfował Kamil Bugiel z UMKS Marklowice.ranking PP, do 15 na stronie.wyniki mężczyzn w załącznikach

Autor: kace
Źródło: organizator

Komentarzy: 3

2009-09-13 16:57

Czytaj więcej

W BYSTREJ NAJSZYBSZA AGNIESZKA SZYMAŃCZAK.

13.09.2009,Bystra Śląska,Rollski 09,IV edycja PP 2009 w biegach na nartorolkach.W rozegranych dzisiaj biegach na nartorolkach w Bystrej, panie rywalizowały na dystansie 2800 metrów.Jednakowy dystans dla wszystkich kategorii pozwolił na porównanie czasów poszczególnych zawodniczek.Najlepszy czas osiągnęła seniorka, zawodniczka AZS AWF Katowice Agnieszka Szymańczak, która na pokonanie trasy "potrzebowała" 8.49,6 minuty.Tryumfatorce w kategorii juniorek A Justynie Mordarskiej (także AZS AWF Katowice) czas 9.02,2 w kategorii open pozwoliłby zając trzecie miejsce podium.W kategorii juniorek B swoje czwarte z rzędu zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Polski odniosła Nina Grzebisz z UKS Rawa Siedlce, a wśród juniorek C na pierwszym miejscu uplasowała się zawodniczka MULKS Tomaszów Lubelski Małgorzata Żółkiewska.wyniki kobiet w załączniku

Autor: kace
Źródło: organizator

Komentarzy: 0

2009-09-13 16:32

Czytaj więcej

BESKIDY BEZ GRANIC-III EDYCJA PP 2009.

5.09.2009,Istebna,Beskidy bez granic, Mem.Stanisława Legierskiego,III eliminacja Pucharu Polski 2009 w biegach na nartorolkach.Pogoda początkowa postraszyła wszystkich, zarówno organizatorów jak tez zawodników.Na szczęście udało się "zamówić" bezdeszczową aurę.Pierwsi na trasę wyruszyli seniorzy, na czele z dotychczasowym liderem PP Tomaszem Kałużnym, niedawnym Mistrzem Czech Mariuszem Michałkiem, oraz reprezentantem Czech Jiri Magalem.Bardzo podobnie wyglądała kolejność na podium zawodów, zwyciężył Jiri Magal, przed Tomaszem Kałużnym z LKS Poroniec Poronin i Słowakiem Petrem Mlynarem.Czwarte miejsce zajął Mariusz Michałek z NKS Trójwieś Beskidzka.Bardzo dobrze pobiegł zwycięzca w kategorii junior A, zawodnik miejscowego MKS Istebna Mateusz Ligocki.Czas osiągnięty przez Mateusza ,klasyfikuje go na czwartym miejscu w kategorii "open", oczywiście jeżeli takowa byłaby prowadzona.Omówienie pozostałych kategorii jutro, ranking Pucharu Polski najpóŹniej w poniedziałek.wyniki zawodów w załączniku

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 2

2009-09-05 19:53

Czytaj więcej

PUCHAR WYSOWEJ-WYNIKI.

29.08.2009,Wysowa Zdrój,Puchar Wysowej w biegach na nartorolkach,II eliminacja Pucharu Polski PZN 2009.Prawie 120 zawodników z całej Polski stanęło dzisiaj na starcie Pucharu Wysowej w Wysowej Zdroju.Na trasie o długości 3,4km ze startem i metą w Centrum Wysowej startowali zawodnicy z woj.dolnośląskiego, śląskiego,małopolskiego,podkarpackiego,lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W kategorii seniorów na dystansie 10km stylem dowolnym zwyciężył Tomasz Kałużny z LKS Poroniec Poronin, wyprzedzając Krzysztofa Steca (reprezentanta kadry młodzieżowej) z AZS AWF Katowice o 19,4 sekundy i Wojciecha Biskupa z AZS AWF Kraków Zakopane o 22,3 sekundy.Najlepszą wśród seniorek okazała się startująca niedawno z niezłym rezultatem w estońskim Tehvandi Marcela Marcisz zawodniczka MKS Halicz Ustrzyki Dolne, wyprzedzając zawodniczki AZS AWF Katowice Agnieszkę i Beatę Szymańczak. Należy dodać, że walka na trasie wśród seniorek trwała do ostatniej chwili,Marcela wygrała z drugą na mecie Agnieszką Szymańczak 3 dziesiąte sekundy.W kategorii juniorów z udziałem kadry młodzieżowej zwyciężył Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka,(czas Sebastina daje mu także II miejsce w kategorii seniorów).Drugie miejsce ze stratą 36,9 sekundy zajął Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce, a trzecie Michał Wróblewski z AZS AWF Kraków Zakopane.W kategorii juniorek miejsca na podium zajęły zawodniczki od lat rywalizujące ze sobą o zwycięstwa.Wygrała Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, przed Justyną Mordarską z AZS AWF Katowice i Magdaleną Kozielską z UKS Regle Kościelisko.Na tym samym dystansie (seniorki, juniorki A i B) najlepszą juniorką B została Nina Grzebisz z UKS Rawa Siedlce.Pozostałe miejsca na podium zajęły Dominika Hulawy z MKS Istebna i Magdalena Czusz z MULKS Tomaszów Lubelski.Podium w kategorii junior B było wewnętrzną sprawą zawodników ze Śląska (pierwszy zawodnik spoza tego regionu zajął szóste miejsce).Zwyciężył Tomasz Kaczmarzyk z NKS Trójwieś Beskidzka, przed Arturem Ferensem z UMKS Marklowice i Rafałem Matusznym z MKS Istebna.W najmłodszych kategoriach junior/ka C mieliśmy dominację dwóch klubów :MULKS Tomaszów Lubelski i UMKS Marklowice.Wśród juniorek C, całe podium zajęły zawodniczki z Tomaszowa, zwyciężyła Małgorzata Żółkiewska, przed Katarzyną Sikorą i Eweliną Pleskacz.W najmłodszej kategorii chłopców wygrał Marek Skatuła z UMKS Marklowice, drugie miejsce zajął Karol Mosiądz z MULKS Tomaszów Lubelski, a trzecie Patryk Sitek także z Marklowic.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: pifsport/w

Komentarzy: 1

2009-08-29 20:43

Czytaj więcej

PUCHAR POLSKI W TOMASZOWIE.

15.08.2009,Tomaszów Lubelski,Puchar Polski 2009,Puchar Lubelszczyzny w biegach na nartorolkach.Wczorajsza sobota w Tomaszowie Lubelskim to pierwsza edycja tegorocznego PP na nartorolkach.Gratulacje dla zwycięzców i startujących zawodników, szacunek dla organizatorów, ale chyba nie tak miało być.Rozumiem, Tomaszów daleko, rozumiem wakacje, ale w drugim sezonie kłaść imprezę, która idzie w dobrym kierunku i która zawsze to powtarzam jest szansą na promocję biegów narciarskich w Polsce.Czyżby trenerzy z pozostałych klubów nie byli zainteresowani udziałem w zawodach, w których zdobywa się klasy.Udziałem w Pucharze Polski?Myślę, że nie o to chodzi.Komentarz trochę na gorąco, ale musimy się wszyscy nad tym zastanowić.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: pifsport/Waldemar Ko

Komentarzy: 0

2009-08-16 13:44

Czytaj więcej

PUCHAR PREZESA LKS PORONIEC.

2.08.2009, Poronin,III Międzynarodowe Zawody na Nartorolkach o Puchar Prezesa LKS Poroniec Poronin.Zwycięstwem Norweżki Sigrid Aas i Polaka Tomasza Kałużnego zakończyły się niedzielne zawody w sprintach w Poroninie.W zawodach startowali zawodnicy z Polski, Słowacji i Norwegii.W sprintach kobiet Norweżka Aas wygrała zdecydowanie eliminacje jak i finał.Na podium na drugim i trzecim miejscu uplasowały się nasze zawodniczki .Drugie miejsce zajęła Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a trzecie Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice.Wśród mężczyzn w eliminacjach tryumfował Norweg Peter Elliasen przed Słowakiem Davorinem Skvaridlo i Sebastianem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka.Z w/w trójki z półfinałów awansował tylko Tomasz Kałużny,pokonując w bezpośredniej walce Norwega.Finał był już wewnętrzną sprawą polską, zwyciężył Kałużny przed Michałem Wróblewskim z AZS AWF Kraków Zakopane i Sebastianem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka.Na zdjęciu zwyciężczyni w zimowej odsłonie, FOTO:BJØRN IVAR HAUGENwyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: pifsport

Komentarzy: 0

2009-08-03 09:04

Czytaj więcej

GRAND PRIX MAZOWSZA W SIEDLCACH.

13.06.2009,Siedlce,Grand Prix Mazowsza w biegach na nartorolkach.W ubiegłą sobotę w Siedlcach rozegrano Grand Prix Mazowsza w biegach na nartorolkach.W zawodach organizowanych min.przez klub UKS Rawa Siedlce wystartowała prawie setka zawodników z Mazowsza i Podlasia, oraz z ...Jeleniej Góry.Najlepszy czas wśród panów na głównym dystansie osiągnął Piotr Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra, a najszybszą panią okazała się reprezentantka gospodarzy Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce.Może w przyszłym roku zawody w Siedlach wejdą do cyklu Pucharu Polski?wyniki w załącznikach

Autor: kace
Źródło: Grzegorz Star

Komentarzy: 3

2009-06-16 23:11

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p