nartorolki polska

Drugi dzień rywalizacji w śląskich Marklowicach to biegi na nartorolkach stylem dowolnym. Zawodniczki i zawodnicy walczą w drugim dniu Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych (kategorie E, D i C) oraz w Pucharze Śląska, który jest finałem tegorocznego Pucharu Polski PZN na nartorolkach. Ponizej pierwsze wyniki poszczególnych kategorii.

Zawody rozpoczęły sie o godzinie 9 rano startem najmłodszych biegaczek z kategorii E (2005 i młodsze), które podobnie jak wczoraj zmagały się z dystansem dwóch kilometrów. Wczorajszy wyniki powtórzyła zawodniczka tomaszowskiego MULKS Weronika Juzeluk, która zdobyła tym samym swój drugi złoty medal MP. Srebro zdobył klubowa koleżanka Weroniki Karolina Kuć. Brąz dla srebrnej wczoraj Patrycji Traczyk  z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

4. Laura Wantulok WSS Wisła

5. Karolina Chrószcz UMKS Marklowice

6. Katarzyna Rećko UKS Orliki w Starej Kamionce

Bieg chłopców w tej kategorii to drugie złoto Mistrzostw w Marklowicach dla Artura Baczyńskiego z miejscowego UMKS. Kolejne medale dla zawodników MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Szymona Bełza i Macieja Dubasa.

4. Igor Kowalski UKS Rawa Siedlce

5. Kamil Winkler UMKS Marklowice

6. Dominik Kanik LKS Klimczok Bystra

FOTORELACJA ze startu grupy E w obiektywie Mariusza Bosia

Kategoria D ('04'03) dzisiaj biegała dystans dwukrotnie dłuższy czyli 4 kilometry. Konkurencję dziewcząt wygrała Hanna Popko z UKS Hubal Białystok. Zawodniczka zdobyła swoje drugie złoto zawodów. Srebro dla Rozalii Prokurat z UKS Rawa Siedlce, brąz dla srebrnej wczoraj, zawodniczki LKS Klimczok Bystra Marii Jakubiec.

4. Zofia Dusińska LKS Klimczok Bystra

5. Weronika Piasecka MKS Karkonosze Jelenia Góra

6. Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne

W biegu juniorów D na dystansie 4 kilometrów najszybszy okazał się Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Medale srebrny i brązowy dla zawodników MKS Istebna Kamila Kajzara i Jana Zawady.

4. Bartłomiej Krawczyk MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Rafał Patkowski MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Oskar Finowski MKS Karkonosze Jelenia Góra

Juniorki C, które oprócz MP rywalizują także w Pucharze Polski PZN, rywalizowały na dystansie 6 kilometrów. Zwyciężyła Czeszka Laura Kohutowa reprezentująca klub NKS Trójwieś Beskidzka. Srebrny medal wywalczyła Weronika Nieściór z Tomaszowa Lubelskiego, któa wczoraj zajęła trzecie miejsce. Dzisiaj najniższy stopień podium zajęła Luiza Motyka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

4. Aleksandra Nakas MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Anna Berezecka  MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Kategoria junior C ('01'02) to drugi złoty medal MP UKS-ów (także PP PZN 2016)dla Bartosza Cielniaka z Tomaszowa Lubelskiego. Tutaj podobnie jak w kategorii D, pozostałe medale zdobyli zawodnicy istebniańskiego MKS-u Antoni Juroszek i Grzegorz Zawada.

4. Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra

6. Emil Pleskacz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Zawody w Marklowicach to także biegi dla amatorów biegających na nartorolkach. Bieg pań wygrała Sylwia Molitor z Marklowic, przed Kamilą Sobień (Marklowice) i Dorotą Stokfisz z Rabinówki k/Tomaszowa Lubelskiego. Czwarta lokata dla Magdaleny Marcol z Marklowic.

W biegu panów zwyciężył zawodnik naszego skipol.pl TEAMU Józef Wojtyła z LKS Pogórze. Józek wyprzedził dwóch zawodników Ski Teamu Wodzisław Śląski Andrzeja Kubicę i Jerzego Lisowskiego. Czwarta lokata dla Ryszarda Somerlika z Skoczowa, piąta dla trenera wodzisławskiego klubu Krzysztofa Skorupy.

Finałowe zawody Pucharu Polski PZN 2016 na nartorolkach czyli Puchar Śląska to oczywiście także  starsze kategorie wiekowe PZN czyli seniorzy/ki oraz juniorzy/ki A i B. Dzisiaj padały rozstrzygnięcia dotyczące ostatecznej kolejności w nartorolkowym sezonie.

Juniorki B ('00'99) A ('97'98) oraz seniorki (+'96) rywalizowały na tym samym ośmiokilometrowym dystansie.

Do niespodzianki doszło w kategorii B, gdzie niepokonana w tym sezonie Monika Skinder ( zawodniczka urodzona w roku 2001, została przeniesiona do kategorii junior B) z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski musiała uznać wyższość aż dwóch rywalek z MKS Istebna. Bieg wygrała Eliza Rucka, przed Marceliną Wojtyłą i wspomnianą już Skinder.

4. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka

5. Magdalena Kobielusz MKS Istebna

6. Justyna Stefaniuk UKS Rawa Siedlce

Bieg juniorek A wygrała Klaudia Kołodziej z LKS Witów SKI, przed Janą Kawulokową z NKS Trójwieś Beskidzka i Różą Łyjak z MKS Karkonosze. Kolejne lokaty dla Natalii Bury z WSS Wisła i Anny Bieleckiej z UKS Rawa Siedlce. W tym biegu wystartowało tylko pięć zawodniczek.

Wreszcie rywalizacja seniorek. Tutaj wygrała Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Dodajmy przy okazji, że Marcela od tego roku szkolnego jest trenerką z Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Drugie miejsce zajęła wracająca po latach do biegania na nartorolkach i nartach Anna Staręga z UKS Rawa Siedlce. Najniższy stopień podium dla Andżeliki Szyszki z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Kolejne lokaty dla Karoliny Maruszczak z MKS Karkonosze Jelenia Góra i Joanny Bronisz z UKS Rawa Siedlce. W tej kategorii wystartowało i dotarło do mety takżę pięć zawodniczek.

Juniorzy B, A i seniorzy to najdłuższy dzisiaj dystans w ramach Pucharu Śląska - 12 kilometrów stylem dowolnym.

W kategorii B wygrał Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, przed Damianem Dawidem z KS Jedność Nowy Sącz i Janem Żółkiewskim z Tomaszowa Lubelskiego.

Juniorzy A to zwycięstwo Mateusza Haratyka z NKS Trójwieś Beskidzka, druga lokata to Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz, trzecia dla Michała Skowrona z MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Wreszcie seniorzy i dublet zawodników/trenerów MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wygrał Adrian Cheba, przed Piotrem Skowronem. Podium uzupełnił Krzysztof Małkiński z Hubala Białystok.

Więcej szczegółów w wynikach poniżej.

OFICJALNE WYNIKI ZAWODÓW

Za wyniki dziękujemy firmie pifsport, która prowadziła biuro zawodów i pomiar czasu. Właścicielom firmy Teresie i Feliksowi Piwowarom dziękujemy za cierpliwość :)