nartorolki polska

Pierwszy dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych to biegi stylem dowolnym w Marklowicach. Dzisiaj na starcie zawodów stanęły kategorie juniorek i juniorów C, D i E. Poniżej pierwsze wyniki poszczególnych kategorii wiekowych.

Jako pierwsze na trasę zawodów wyruszyły juniorki E, czyli dziewczęta urodzone w roku 2005 i młodsze, w tej kategorii zawodniczki miały do pokonania dystans 2 kilometrów stylem dowolnym.

Najlepszy wyniki osiągnęła zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Weronika Juzeluk, czas zwyciężczyni to 6:25,3 minuty. Drugie miejsce zajęła Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Jelenia Góra (strata 31,1 sekundy), medal brązowy w tej kategorii to Katarzyna Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce. Kasia straciła do zwyciężczyni 39,3 sekundy.

Pozostałe miejsca w tej kategorii zajęły:

4. Karolina Kuć

5. Weronika Łysko obie MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Karolina Chrószcz z UMKS Marklowice.

Juniorzy E mieli do pokonania identyczny dystans jak ich koleżanki. Bieg wygrał zawodnik gospodarzy imprezy klubu UMKS Marklowice Artur Baczyński. Czas zwycięzcy to 6:05,4 minuty. Drugi na mecie zawodnik tomaszowskiej Grupy Oscar Szymon Belz stracił do Artura 30,1 sekundy. Podium uzupełnił, zdobywając jednocześnie brązowy medal Mistrzostw Igor Kowalski z UKS Rawa Siedlce. Kolejne lokaty dla:

4. Kamil Winkiel - UMKS Marklowice

5. Dominik Kanik - LKS Klimczok Bystra

6. Maciej Dubas - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Kolejna kategoria dzisiejszych zawodów to juniorki i juniorzy D czyli roczniki 2004 i 2003, które także biegały dwójkę łyżwą.

Wśród dziewcząt w tej kategorii zwyciężyła, zdobywając złoty medal MP UKS Hanna Popko z UKS Hubal Białystok, jej czas to 5:38,1 minuty. Srebro dla Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra (+13,4 sekundy), brąz dla Kariny Probola z Tomaszowa Lubelskiego. Strata brązowej medalistki wyniosła 21,4 sekundy. Kolejne "dyplomowe" miejsca zajęły:

4. Kinga Mareczek - MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Rozalia Prokurat - UKS Rawa Siedlce

6. Weronika Piasecka - MKS Karkonosze

Bieg panów w kategorii D (także dystans 2km) wygrał zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Łukasz Gazurek z czasem 5:16,8 minuty. Tylko 3,8 sekundy do złotego medalu stracił Jan Zawada z MKS Istebna. Medal brązowy dla Rafała Putkowskiego z tomaszowskiej Grupy Oscar, który stracił do Gazurka 9,4 sekundy. Jak widać po stratach czasowych w tej kategorii walka była najbardziej wyrównana. Kolejni zawodnicy na mecie to:

4. Kamil Kajzar - MKS Istebna

5. Oskar Finowski

6. Bartłomiej Krawczyk obaj MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Wreszcie najstarsza kategoria dzisiejszej rywalizacji juniorki i juniorzy C czyli urodzeni w latach 2001-2002. Ta grupa wiekowa biegała dzisiaj na dystansie 4 kilometrów stylem dowolnym.

Zacięta rywalizacja o najwyższy stopień podium miała miejsce w grupie dziewcząt. Dominację zawodniczek z Tomaszowa Lubelskiego przełamała dzisiaj Aleksandra Nakas z MKS Karkonosze Jelenia Góra zdobywając złoty medal Mistrzostw. Czas zwyciężczyni to 11:45,8 minuty. 3,3 sekundy, tyle straciła dzisiaj druga na mecie Magdalena Kuśmierz, kolejne osiem dziesiątych sekundy straciła brązowa Weronika Nieściór. Obie zawodniczki reprezentują klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Czołówkę uzupełniają:

4. Luiza Motyka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

5. Aleksandra Ciepiela - MKS Karkonosze Jelenia Góra

6. Ewa Gazur - NKS Trójwieś Beskidzka

W biegu juniorów C na tym samym dystansie różnice czasowe były już większe, a walkę o czołowe miejsca rozegrali pomiędzy sobą zawodnicy dwóch klubów w Tomaszowa Lubelskiego i Istebnej. Złoty medalista zawodów Bartosz Cielniak z Tomaszowa Lubelskiego 0 14,1 sekundy pokonał Antoniego Juroszka z MKS Istebna. Brąz także dla tomaszowskiego MULKS-u za sprawą Dawida Ciećko.

4. Emil Pleskacz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

4. Wojciech Wojtyła - MKS Istebna  (obaj panowie mieli identyczny czas)

6. Grzegorz Zawada - MKS Istebna

WYNIKI OFICJALNE

Jutro w Marklowicach drugi dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski UKS na nartorolkach, oraz Puchar Śląska - finał Pucharu Polski PZN na nartorolkach. Wyniki oczywiście na skipolu.

Poniżej prezentujemy jeszcze listę startową niedzielnej części rywalizacji.

LISTA STARTOWA 25.09.

kace

Za wyniki dziękujemy firmie pifsport, która prowadzi biuro zawodów imprezy, oraz Arkadiuszowi Posiadale z UKS Rawa Sieldce za szybkie informacje.