nartorolki

Po raz trzeci z rzędu rozegrano w Gołdapi Letni Bieg Jaćwingów na nartorolkach. Do mety dotarło 68 zawodniczek i zawodników, padł tym samym rekord frekwencji imprezy. Bieg wygrali Monika Skinder reprezentująca MULKS Tomaszów Lubelski i Alan Ciborowski z KS Speed Jasło.

Czołówka biegu była niesamowicie wyrównana, dośc powiedzieć, że różnica pomiędzy pierwszym zawodnikiem biegu, a siedemnastym wyniosła tylko 29 sekund. Mało tego pierwszych siedmiu zawodników zmieściło się w czterech sekundach ( foto. meta).

Wygrał Alan Ciborowski, przed Tomaszem Krawczykiem z MULKS Tomaszów Lubelski (ten sam czas 43:27 minuty), trzecia lokata dla Arkadiusza Posiadały z UKS Rawa Siedlce. Czwarta lokata to Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok, piątą dla kolejnego zawodnika z Tomaszowa Jana Żółkiewskiego. Pierwszą szóstkę zamyka zawodnik z Litwy Azuolas Bajoravicius z 3 sekundową stratą do zwycięzcy.

Cała czołówka biegu to młodzi zawodnicy regularnie trenujący biegi narciarskie.

Są jednak w czołówce także amatorzy. Najlepszy z nich Rafał Koryciński zawodnik Cartusii Kartuzy/ team nabiegowkach.pl zajął dziewiąte miejsce, wygrał jednocześnie swoją kategorię wiekową M-2. Druga lokata w tej grupie to Damian Ciborowski z Speed Jasło, trzecie należy do najlepszego dzisiaj zawodnika skipol.pl TEAMU Huberta Paszkowskiego (graty Hubert). Dalej praktycznie sami skipolowicze (przypomnijmy, że mówimy o kategorii wiekowej M-2), czwarty to Józef Wojtyła z Pogórza (k/Skoczowa), który do ostatniej chwili wachał się; startować czy nie. Józek jako zawodowy strażak ostatnie dwa tygodnie spędził w gotowości na służbie (Światowe Dni Młodzieży) oraz potłukł się dotkliwie na treningu. Dał radę.  Piąty Daniel Żamojtuk, szósty Robert Sadowski (też z problemami, jak sam mówi kompletnie bez formy)  siódmy Dariusz Rogala, ósmy Sebastian Saniuk i dziesiąty Dominik Skomorowski. Dziewiąte miejsce to Robert Romanowicz z teamu nabiegowkach.pl. Jak widać panowie po 40 - stce to dzisiaj najmocniej obsadzona grupa nie zawodnicza startująca w Gołdapi. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH.

W klasyfikacji pań klasą dla siebie była 15-sto letnia Monika Skinder z Tomaszowa. Do zwycięzcy biegu straciła tylko 21 sekund, muszę przypomnieć, że Monika stawała już na podium Pucharu Kontynetalnego w biegach na nartach. Druga w biegu pań jest Magdalena Czusz (Tomaszów Lubelski) ze stratą jednej minuty i dziesięciu sekund do swojej młodszej koleżanki, trzecia lokata dla Marceliny Wojtyły MKS Istebna/skipol.pl TEAM.

Kategorię M-3 panów wygrał Marian Kaczanowski z Litwy - Szkoła Sportowa Rejonu Wileńskiego, Janusz Meissner z Cartusii Kartuzy zajął drugą lokatę, dodajmy, że Janusz to człowiek "odpowiedzialny" na Kaszubach za biegi narciarskie.  W kategorii M-4 tryumfował doskonale znany wszystkim biegaczom narciarskim, przewodniczący komisji biegów PZN Grzegorz Staręga

Czekamy na oficjalne potwierdzone wyniki zawodów, na naszym profilu na fb możecie zobaczyć fotokopie.

Jutro napiszemy więcej o dzisiejszych wydarzeniach oraz postaramy się o wypowiedzi uczestników (dzisiaj odpoczywają).