nartorolki polska

Pierwszy dzień Mistrzostw Uczniowskich klubów sportowych za nami. Zawodnicy z kategorii wiekowych junior C, D i E, czyli uczniowe gimnazjów i szkół podstawowych rywalizowali na dystansach stylem dowolnym.

W najmłodszej kategorii wiekowej czyli junior E, zawodniczki i zawodnicy z klas piątych i młodsi, którzy biegali na dystansie 2 kilometrów zwyciężyli Jan Reizer z MKS Karkonosze Jelenia Góra i Jolanta Jałowiczor z MKS Istebna.

Druga i trzecia lokata w biegu dziewcząt to Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra i Oliwia Nowak z KS Jedność Nowy Sącz. Wśród chłopców  tej kategorii pozostałę miejsca na podium zajęli Michał Okniński z UKS Rawa Siedlce i Artur Baczyński z klubu gospodarza zawodów czyli UMKS Marklowice.

WYNIKI JUNIOR/KA E i JUNIORKA D

W grupie juniorek D ('02'03) na podium mamy dwie zawodniczki z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Zwyciężyła Anna Berezecka, a na trzecim stopniu stanęła Weronika Nieścior. Drugi czas biegu i srebro nartorolkowych UKS-ów to Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka.

Kolejne lokaty wśród juniorek D:

4. Hanna Popko z UKS Hubal Białystok

5. Weronika Mikołajczyk z MUKN Pod Stróżą Miszkowice

6. Laura Legierska z NKS Trójwieś Beskidzka

W tej kategorii wśród panów wygrał Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce, przed Jakubem Ferencem z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i Arturem Bożkiem z LKS Klimczok Bystra. Kolejne miejsca dla:

4. Bartosz Cielniak - Grupa Oscar

5. Jan Zawada - MKS Istebna

6. Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś

Najstarsza kategoria zawodów czyli juniorki i juniorzy C ('00'01) rywalizowali na dystansie 4 kilomterów.

Wśród juniorek zdecydowane zwycięstwo odniosła Monika Skinder z Grupy Oscar wyprzedzając swoją klubową koleżankę Magdalenę Kuśmierz o ponad 40 sekund. Brąz w tej kategorii to Kamila Borkowska z UKS Rawa Siedlce. Kolejne lokaty zajęły:

4. Izabela Marcisz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

5. Natalia Pliżga - Tomaszów Lubelski

6. Magdalena Kobielusz - MKS istebna

Wreszcie długo oczekwiane wyniki juniorów C ('00'01). Zwyciężył Jakub Plinta ( na zdjęciu z zawodów Beskidy Bez Granic 2015 z Istebnej) z LKS Klimczok Bystra, przed Damianem Dawidem z KS Jedność Nowy Sącz i Janem Żółkiewskim z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski.