wojtyla

Zwycięzcą II Pucharu Burmistrza Wisły na nartorolkach został Józef Wojtyła z Pogórza. Na starcie zawodów organizowanych na trasie nartorolkowej w Wiśle Jonidło stanęło prawie 30 uczestników.

Zwycięzca na pokonanie 1600 metrowego sprintu potrzebował 3:19,9 minuty, biegł na szybkich nartorolkach polskiej firmy rollspeed. Drugie miejsce zajął Piotr Bendik Michałek z teamu nabiegowkach, który stracił do pana Józefa 3,8 sekundy, trzecia lokata to były zawodnik kombinacji norweskiej Krzysztof Hatlas z Wisły.

Zwycięzcę biegu widzimy na starcie zawodów, obok delegat techniczny i sędzia Polskiego Związku Narciarskiego Adam Cieślar, z obecności tego ostatniego wnioskuję, że przeprowadzenie konkurencji i wyniki były na najwyższym poziomie.

Pogoda się udała, trasa była przygotowana perfekcyjnie, wręcz odkurzona, fajne nagrody czego chcieć więcej - powiedział w rozmowie telefonicznej zwycięzca biegu. Głowną nagrodą były nartorolki ufundowane przez polskiego producenta firmę skirollers.

Józef Wojtyła dodał, że w najbliższym czasie będzie się chciał wybrać na kolejne zawody na nartorolkach do Drezna - Dresdner Heidebogen

Wyniki zawodów i galeria zdjęć na profilu FB Wypożyczalnia Jonidło organizatora imprezy.

Dodam, że w kategorii kobiet zwyciężyła Kamila Wantulok z Wisły, a w kategorii mężczyzn +50 Eugeniusz Baron z Orzesza.