nartorolki

Drugi Dzień Ogólnopolskich Spotkań Uczniowskich Klubów Sportowych i Puchar Śląska rozpoczęła rywalizacja w kategorii F o godzinie 9:10.  Szczegółowe wyniki na Skipolu. Nowa GALERIA foto.

Od początku tygodnia pogoda nie rozpieszcza zawodników ani na treningach ani w trakcie zawodów. Jednak do takiej jesiennej aury powinniśmy się już przyzwyczaić, która pewnie do zimy nie będzie ułatwiać przygotowań.

Chwilę po godzinie 9 wystartowała najmłodsza kategoria wiekowa Juniorki F na dystansie 2 km stylem łyżwowym. Najlepiej poradziła sobie Weronika Drelicharz z LKS Klimczok Bystra, drugie miejsce zajęła Aleksandra Chrószcz z UMKS Marklowice, a na trzeciej pozycji ukończyła zawody Teresa Brączek z NKS Trojwieś Beskidzka.

W kategorii juniorek E na tym samym dystansie najlepsza była Weronika Juzeluk z Tomaszowa, srebrny medal zdobyła, Laura Wantulok, która złoty medal przegrała o 0,17 sek! To pokazuje jak wyrównana jest rywalizacja w tej kateogrii. Na najniższym stopniu podium stanęła Dominika Krajcer z UKS Rawa Siedlce.

4. Weronika Łysko- MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Karolina Chrószcz- UMKS Marklowice

6. Klaudia Radomska- UKS Rawa Siedlce

Ten sam dystans do przebiegnięcia mieli zawodnicy z kategorii juniora F, jako pierwszy linię mety przekroczył Pawlik Jakun , za nim uplasował się Mateusz Niedziółka. W tej kategorii wystartowało 2 zawodników.

Wśród chłopców z rocznika 2006-2007 (kat.E) Zwyciężył zawodnik z miejscowego klubu Kamil Winkler, który o niespełna 12 sekund pokonał Antoniego Żółkiewskiego z Tomaszowa Lubelskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Nizio również z Tomaszowa.

4. Dawid Giba- UKS HUbal Białystok

5. Tomasz Zowada- NKS Trójswieś Beskidzka

6. Maciej Sobieszewski- UKS Rawa Siedlce

Na dwa razy dłuższym dystansie mogliśmy oglądać zawodniczki w kategorii Juniorek D (2004-2005).

Zwyciężyła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra, druga była Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka, a ze stratą 20 sekund jako trzecia na mecia zameldowała się Joanna Jałowiczor z MKS Istebna. Na miejscu czwartym zawody ukończyła Emilia Dobija, piąta Lilianna Nowak z UMKS Marklowice, a pierwszą szóstkę zamknęła Kamilia Idzininiak z NKS Trójwieś Beskidzka.

Wśród chłopców z tego samego rocznika, najlepiej z czterokilometrową trasą poradził sobie Szymon Bełz z MULKS OSCAR Tomaszów Lubelski. Pół sekundy do złota stracił Denis Gawlik z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, a na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Pietrak z UKS Rawa Siedlce.

4. Jan Reizer- MKS Karkonszoe Sporty Zimowe

5. Jakub SObieszewski- UKS Rawa Siedlce

6. MIchał Okiński- UKS Rawa Siedlce

Na dystansie 6 km rywalizowały zawodniczki w kategorii Juniorka C. Anna Berezecka z Tomaszowa najlepiej poradziła sobie z tą trasą i o ponad 6 sekund zwyciężyła z Karoliną Kohutovą z NKS Trójwieś Beskidzka na trzeciej pozycji ze stratą równo 15 sekund uplasowała się Ewa Gazur. Te trzy zawodniczki w tej kategorii wiekowej nieco odstają od swoich koleżanek i często to między nimi toczy się walka o zwycięstwo.

4. Rozalia Prokurat- UKS Rawa Siedlce

5. Weronika Piasecka- MKS Karkonosze Sporty Zimowe

6. Weronika Mikołajczyk- MUKN Pod Stróżą Miszkowice

Bezkonkurencyjny w kategorii chłopców był Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, który o 13 sekund pokonał Piotra Sobieszewskiego z UKS Rawa Siedlce. Na miejscu trzecim zawody zakończył Bartosz Cielniak z Tomaszowa. Jego strata to niespełna 20 sekund.
Czwarty był Maciej Krajcer z Siedllec, piąty Jakub Ferenc z Tomaszowa a szósty Artur Bożek z LKS Klimoczok Bystra/ SMS Szczyrk

Juniorki B to już dystans 8 km, i tak w tej kategorii najlepsza była Eliza Rucka, która zwyciężyła w swojej klasyfikacji jak i w OPEN, jej czas 20:17 był zdecydowanie najlepszym rezultatem dzisiejszego dnia. Druga w tej kategorii, a trzecia w OPEN Monika Skinder straciła do koleżanki ponad półtorej minuty, na najniższym stopniu podium znalazła się Kamila Borkowska ale jej strata to już niespełna 3 minuty.

W kategorii juniorek A zwyciężyła Kamila Boczkowska (czwarta w OPEN), druga była Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna, a na trzecim miejscu ukończyła rywalizację Natalia Bury z Wiślańskie SS Wisła. Ciekawa przygoda przydarzyła się Boczkowskiej, która pomyliła ilośc okrążeń i po 3 minęła metę. Oddała rolki i ...okazało się, że musi biec jeszcze jedno okrążenie. Pobiegłą i jeszcze wygrała swoją kategorię.

Agata Warło okazała się być najlepszą seniorką, jednak jej czas był drugim dzisiejszego dnia. Agata do młodszej o trzy lata koleżanki Ruckiej straciła ponad minutę, co jest małym zaskoczeniem. Druga w tej kategorii była Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne a na najniższym stopniu podium zawody ukończyła Karolina Maruszczak z Karkonoszy Jelenia Góra.

I nadszedł czas na podsumowanie rywalizacji mężczyzn w kategoriach B,A i Senior.

W kateogrii B zwyciężył Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz, który uzyskał szósty czas dnia w ktegorii OPEN. Na drugim miejscu znalazł się Maciej Zdziechowski z MKS Karkonosze, a najniższy stopień podium przypadł Janowi Żółkiewskiemu z Tomaszowa Lubelskiego.

Kategoria A to zwycięstwo Wiktora Czaja z Nowego Sącza, Wiktor uzyskał dzis drugi czas dnia. Jego klubowy kolega Maciej Popieluch (3 open) stracił do niego dzis 2,5 sekundy, a na trzecim stopniu podium stanął Michał Skowron, który do zwycięzcy stracił 26 sekund.

Najlepszy czas dnia należał dzis do seniora Andrzeja Pradziada, który dystans 12 km pokonał w czasie 28:33. Drugie miejsce zajął Łukasz Marmol (4 open) z KS Jedność Nowy Sącz, a brązowy medal zdobył Michał Lańda z AZS Zakopane.

Prócz zawodników, którzy trenują w klubach,wyczynowo można też było oglądać amatorów. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Beata Szymańczyk z Bystrej, a wśród mężczyzn Józef Wojtyla ze Skipol Team :)