Trzecim etapem Vexa Skiroll Classic był Puchacz Uphill, podobnie jak wczorajszy Kamyk Uphill rozgrywany w okolicach dolnośląskiego Międzylesia. Tym razem trasa liczyła 7,5 kilometra długości z przewyższeniem 300 metrów, a rywalizacja odbywała się w trzech klasach sprzętu: klasykiem, łyżwą i na kołach pompowanych.

Bieg stylem dowolnym wygrał Jakub Mroziński, zwycięzca wczorajszego biegu klasykiem tym razem okazał się najlepszy łyżwą. Na drugi miejscu uplasował się, najlepszy wczoraj w stylu dowolnym, Jakub Ogorzałek. Trzecie miejsce zajął Kazimierz Legierski.

Wśród kobiet ponownie jedyną i najlepszą zawodniczką okazała się Anna Bezulska.

WYNIKI STYL DOWOLNY

W stylu klasycznym najlepszy okazał się Czech Martin Valigura. Na drugiej pozycji, podobnie jak wczoraj, zmagania ukończył Grzegorz Legierski, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Kurowski.

Na 12. miejscu, a trzecim w kategorii wiekowej M19-39 uplasował się Ireneusz Rabski startujący w ramach skipol.pl TEAM-u (na zdjęciu w czasie dekoracji).

Wśród kobiet w klasyku najlepsza okazała się Katarzyna Witek, drugie miejsce zajęła Małgorzata Gąsienica, a trzecia była Joanna Kujawska.

WYNIKI STYL KLASYCZNY

Wśród zawodników startujących na kołach pompowanych na podium bez zmian. Podobnie jak wczoraj wygrał Jan Łacek przed Sławomirem Siedzińskim i Krzysztofem Kapitanem.