sobieszów

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski na nartorolkach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski odbywają się biegi dystansowe, w ramach których startuje 146 zawodników i zawodniczek w kategoriach od Seniora do Juniora / Juniorki E, dodatkowo swoje zmagania mają też amatorzy. Na Skipolu mamy już pierwsze wyniki i pierwszych zwycięzców.

aktualizacja z godziny 23:26

LISTA STARTOWA jutrzejszego (niedziela 10.09) Uphilu stylem klasycznym.

-/-

Senior

Na starcie pojawiło się tylko pięciu zawodników w kategorii seniorów, a szans rywalom na trasie 10 kilometrów nie dał Tomasz Kałużny Enervit YOKO XCLIFE Team z czasem 23:22. Ponad minutę stracił do niego nasz dziennikarz Arkadiusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce, dzięki czemu udało mu się wywalczyć drugą lokatę. Podium uzupełnił Adrian Chleba z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, pokonując trasę w czasie 25.05,5 sekundy.

Junior A

10 kilometrów w kategorii Junior A pokonało 7 zawodników. Na pierwszym miejscu zmagania ukończył Michał Skowron, dając kolejne podium dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe 23.54,7 sekundy). O niespełna 40 sekund słabiej wypadł Krzysztof Puda z LKS Klimczok Bystra i SMS Szczyrk, a brąz wywalczył Łukasz Bachleda z Obidowej, któremu do drugiej lokaty zabrakły niespełna 3 sekundy.

Junior B

U licznie startujących Juniorów B w pokonanym polu rywali zostawił Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski z czasem 23:52 sekundy. Niecałe 20 sekund później na metę wbiegł Bartosz Głaz, również z lubelskiego klubu. Kolejny krążek dla MKS Karkonosze Sporty Zimowe, tym razem brązowy, wywalczył Michał Boreczek.

Seniorka

U seniorek na podium znalazły się reprezentantki klubu NKS Trójwieś Beskidzka, UKS Puszcza Supraśl i UKS Rawa Siedlce. Zwyciężyła najmłodsza w czołowej trójce Agata Warło – pokonanie 6 kilometrów zajęło jej 15:24 sekundy. Drugie miejsce zajęła Emilia Romanowicz, a trzecie Joanna Bronisz.

Juniorka A

Kategoria Juniorki A to triumf Kamili Boczkowskiej z czasem 16.31,8 przed Klaudią Pytel ze Szczyrku i reprezentantką Czech Nikolą Benesovą. Zawody ukończyło 5 zawodniczek.

Juniorka B

U Juniorek B bieg ukończyło 11 zawodniczek. Trasa 6 kilometrów okazała się szczęśliwa przede wszystkim dla kolejnej z zagranicznych zawodniczek, Barbory Antosovej. Spośród Polek najwyżej, na drugiej lokacie, uplasowała się Marcelina Wojtyła ze stratą 3,8 sekundy, pokonując Magdalenę Kuśmierz z Tomaszowa Lubelskiego, poddium w tej kategorii na zdjęciu poniżej.

nartorolki

Junior C

U panów w kategorii Junior C medal z najcenniejszego kruszcu do domu zabrał Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce. Szansę na pierwsze miejsce miał też Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra, ale ostatecznie przegrał o niespełna 5 sekund. Kolejny krążek do swojej kolekcji zdobył też Bartosz Ceilniak.

Juniorka C

Wśród dziewczynek urodzonych w latach 2002 i 2003 szans rywalkom nie dała Ewa Gazur. Druga na mecie – Karolina Kukuczka – straciła do niej 16,6 sekundy, a trzecia – Hanna Popko z UKS Hubal Białystok – 38,9 sekundy.

JUNIOR D

U Juniorów D o triumf walczyli Michał Okniński i Jan Reizer, ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy z czasem 9:48.5. Podium uzupełnił Denis Gawlik, który także mógł liczyć na zwycięstwo, tracąc do niego jedynie 6 sekund.

JUNIORKA D

Kategoria Juniorek D to kolejne złoto dla klubu NKS Trójwieś Beskidzka w wykonaniu Zuzanny Fujak, która trasę 4 kilometrów pokonała w czasie 10,18.7. Srebro dla Marii Jakubiec z LKS Klimczok Bystra (strata jedynie 2,2 sekundy), a brąz dla Jolanty Jałowiczor (+14,9 sekundy).

AMATORZY

Wśród amatorów na podium same znane nazwiska – najlepszy w stawce na 6 kilometrów Jakub Mroziński znany na łamach Skipola. Za nim ze  stratą 25,1 sekundy – Józef Wojtyła z LKS Pogórze/skipol.pl TEAM, a na trzeciej lokacie Łukasz Bronowiski z Enervit Yoko TEAM. Najlepszy czas Kuby Mrozińskiego to 13,05.4 sekundy.

Drugi z naszych zawodników Andrey Pradun zajął szóste miejsce.

WYNIKI INDYWIDUALNE

W dzisiejszym dniu mieliśmy także klasyfikację klubową. Po pierwszym dniu zawodów na prowadzeniu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, przed UKS Rawa Sieldce i MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.