nartorolki

Pierwsze zawody nowego cyklu na nartorolkach w Polsce Vexa Skiroll Tour to dziewięciokilometrowy Uphill Gór Sowich z przewyższeniem 425 metrów w Pieszycach na Dolnym Śląsku. Na starcie zawodów zobaczyliśmy pona 70 uczestników w trzech konkurencjach: styl dowolny i klasyczny na nartorolkach oraz bieg na kołach pompowanych.

Najliczniej obsadzona konkurencja to bieg stylem klasycznym. Zwyciężył Jakub Mroziński z Start Ski Akademia Narciarstwa Biegowego w czasie 36:01 minuty. 49 sekund straty zanotował do zwycięzcy drugi na mecie Władysław Olszowski , trzecia lokata dla Jacka Mederskiego z Grudziądza (obaj  team nabiegowkach.pl).

Najszybsza kobieta na trasie to Emilia Romanowicz reprezentująca UKS Puszcza Supraś, która z czasem 40:50,1 zajęła siódme miejsce w klasyfikacji OPEN. Na tym dystansie mieliśmy dwójkę naszych zawodników, Robert Patkowski z Wrocławia zajął 21, a Ireneusz Rabski 27 miejsce.

Do mety dotarło 37 osób.

Identyczny dystans pokonywali także uczestnicy biegnący stylem dowolnym. Tutaj zdecydowane zwycięstwo odniósł Tomasz Kałużny z Enervit Yoko Team. Czas Tomka to 30:43 minuty i aż pięć minut przewagi nad drugim na mecie zawodnikiem naszego teamu Wojciechem Wojtyłą z Pogórza. Trzecie lokata dla Arkadiusza Ogorzałka z Nowej Rudy reprezentującego Poliamid Ski Team.

Siódmą i ósmą lokatę w biegu zajęli zawodnicy naszego skipol.pl teamu Hubert Paszkowski z Gołdapi i Andrey Pradun z Krakowa.

Najszybsza kobieta na tym dystansie to Anna Bezulska z Nowa Ruda Biega.

Sklasyfikowano 20 uczestników.

Bieg na popularnych skajach, czyli nartorolkach terenowych na kołach pompowanych wygrał Sławomir Siedziński z Rudy Śląskiej, przed Janem Łackiem z Jaworzyniki (team nabiegowkach.pl) oraz Wojciechem Wahligiem z Opola.