nartorolki

Dzisiaj w Augustowie rozegrano II Ski Tour na nartorolkach. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansach 5,5, 11, 16 i 22 kilometrów. Dystans główny wygrał zawodnik UKS Rawa Siedlce Daniel Iwanowski. Najszybsza kobietą na dystansie 16 kilometrów została Emilia Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl. Do mety dotarło 75 uczestników.

Adam Wysocki dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie jest zaskoczony poziomem prezentowanym przez zawodników. Widać, że Iwanowski to klasowy zawodnik, nawet nie myślałem, żeby się za nim utrzymać (pan Adam dobiegł jako czwarty).  Rekord trasy pobił dokładnie o pięć minut, przypomnę, że w ubiegłym roku rywalizajccja odbywała sie na identycznej trasie, czyli poziom zawodów znacząca nam się podnosi. Trasa, która wiodła droga krajową numer 664 i z powrotem ścieżką rowerową wzdłuż drogi dzisiaj okazała się wymagająca. Tempo czołówki wynosiło miejscami nawet 2 minuty na kilometr, z powrotem już tak szybko nie było. Wszystko przez mocno wiejący w twarz wiatr, sprawdzałem pomiary, średnie tempo powrotu to prawie 2,30 minuty na kilometr. Pomiar czasu robilismy własnymi siłami, jednak specjalne podziękowanie nalezy się pani Izabeli Mockało z formy domtel, która pomogła nam przeszkolić nowego specjalistę. Cieszy udział klubów narciarskich z regionu oraz gości z Siedlec i Kartuz. Liczę, że impreza z roku na rok ściągnie coraz większe grono ludzi biegających na nartorolkach.

I do zobaczenia w przyszłym roku na III Ski Tour Augustów na nartorolkach.

Pogoda dopisała, słońce i temperatura około 20 stopni, czyli zostało nam tylko biegać - pwoiedział zawodnik naszego portalowego teamu Robert Sadowski z Gołdapi. Po starcie od razu utworzyła się czołówka, lekko odskoczył nam Iwanowski, my ( ja z Małkińskim i Wysockim ) staraliśmy się go gonić. Widać, że Daniel to regularnie startujący i trenujący zawodnik, nie było szans, dodaje Robert.

Jeszcze mała ciekawostka techniczna, warunek startu na kołach gumowych o określonej średnicy 100mm spełnili wszyscy, jednak tutaj, identycznie jak zimą z nartami, są kółka i kółka. Pierwsza czwórka biegła na kilkuletnim modelu oferowanym w swoim czasie przez polską firmę Rollspeed z Ogrodniczek. Wg pomiarów różnica w szybkości wynosi nawet 18%. I uspokajamy zaintersowanych, firma w sprzedaży już ich nie ma!

Jak wyglądały wyniki na poszczególnych dystansach?

Do biegu głównego zawodów czyli dystansu 22 kilometrów stanęło 15 zawodników. Wygrał wspomniany Iwanowski z czasem 45.47 minuty. O drugi stopień podium walczyli Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok i Robert Sadowski z naszego skipol.pl TEAMU. Robertowi do drugiego stopnia podium zabrakło czterech sekund. Czwarte miejsce zajął "sprawca" imprezy Adam Wysocki (tak, tak, ten mistrz świata w kajakarstwie). Gratulujemy wyniku panu Adamowi. Piąta lokata to jedyny Białorusin w zawodach Yury Antoklin, szóstkę zamknął Robert Romanowicz.

W tym biegu mieliśmy jeszcze dwójkę zawodników skipol.pl TEAMU, Dariusz Rogala zajął siódme miejsce, a Hubert Paszkowski został sklasyfikowany na 10 pozycji.

12 i 13 miejsce to dwóch trenerów biegów narciarskich Grzegorz Staręga z UKS Rawa Siedlce i Janusz Meissner z Cartusia Kartuzy. Panowie gratuluję wyniku i do zobaczenia na zawodach...zacząłem trenować.

WYNIKI 22KM

Na dystansie 16 kilometrów walczyli zawodnicy w kategorii U-18 czyli urodzeni w roku 1999 i młodsi oraz panie. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli Litwini z Szkoły Sportowej z Wilna, drugi stopień podium dla Karola Filipka z Siedlec.

Emilia Romanowicz (ineteresujący się biegami znają to nazwisko) pewnie wygrała bieg kobiet, w klasyfikacji OPEN na tym dystansie zajęła czwarte miejsce. Pozostałe miejsca dla Agaty Dakowicz i Magdy Kułakowskiej (obie UKS Hubal Białystok). W biegu, który ukończyło 14 osób startowała także Maria Staręga, mama naszego najlepszego biegacza narciarskiego Macieja.

WYNIKI 16KM

Kategoria wiekowa 2001-2003 rywalizowała na dystansie 11 kilometrów. Wygrał Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Sieldce, przed Romualdem Aleksandrowem z Wilna i Jackiem Głowackim z ZSS Supraśl. Najszybszą pania na trasie została zawodniczka UKS Puszcza Supraśl Aleksandra Siemieniuk.

Bieg ukończyło 22 zawodniczek i zawodników.

WYNIKI 11KM

Najmłodsza i najliczniejsza kategoria zawodów to grupa zawodników urodzonych w roku 2004 i młodsi. Niepodzianką, miłą, jest z pewnością zwycięstwo Klaudii Merchel z Cartusii Kartuzy, która pokonała drugą na mecie zawodniczkę Julię Zajczyk z UKS Start w Malawiczach Dolnych o 16 sekund. Także najniższy stopień podium należy do dziewczyny Zuzanny Czabatarowicz z Malawicz. Pierwszy zawodnik to dopiero lokata z numerem cztery Michał Okniński z Siedlec.