Kacper Janowski wygrał bieg na 22 km stylem klasycznym rozgrywany w ramach XXVII Biegu Jaćwingów. Wśród kobiet najlepsza była Emilia Romanowicz, czwarta w klasyfikacji open.

W sobotę 31 stycznia o godzinie 9:50 Burmistrz Gołdapi – Tomasz Luto otworzył XXVII Biegu Jaćwingów. Punktualnie o godz.10.00 w trudnych warunkach w Lesie Kumiecie zawodnicy zaczęli rywalizację stylem klasycznym. Na starcie pojawili się uczestnicy z Polski i z zagranicy.

Bieg główny, 22 kilometry, zwycięzca Kacper Janowski pokonał w czasie 1:32:45. Drugi ze stratą 11s był Litwin Marijus Rindzevicius, a na miejscu trzecim finiszował Rafał Koryciński, starta 49s.

Jak już było wspomniane we wstępie na miejscu czwartym finiszowała najlepsza wśród kobiet Emilia Romanowicz (+4:10), piąty był Sebastian Ciborowski, a szósty Robert Sadowski.

Miejsce drugie wśród kobiet zajęła Krystyna Nowacka, a trzecia była Aneta Ciborowska.

WYNIKI 22KM

Na dystansie o połowę krótszym, czyli 11km najlepszy okazał się Igor Matowicki, miejsce drugie zajął Daniel Żamojtuk, a na miejscu trzecim uplasował się Dominik Skomorowski.

Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Chełmińska, miejsce drugie zajęła Izabela Arciszewska, a trzecie Julia Anchimowicz.

WYNIKI 11KM

W biegu gimnazjalistów na dystansie 5,5km wygrał Przemysław Łukaszewicz.

WYNIKI GIM

Natomiast wśród uczniów szkół podstawowych, na dystansie 5km wygrał Itan Ciborowski.

WYNIKI SP

Najmłodsi (rocznik 2007 i młodsi) mieli do pokonania dystans 200m. Wygrał Jeremi Wojtas.