XXVI Bieg Lotników zwyciężyli reprezentantka gospodarzy Marcela Marcisz oraz Marcin Rzeszótko reprezentujący KW Bielsko Biała.

Parę słów Krzysztofa Lachowskiego, szefa sportu w Ustrzykach o biegu:
Na starcie stanęło ok. 150 zawodników zarówno w biegu na dystansie 20 km dla mężczyzn, 10 km dla kobiet oraz 3 km dla amatorów narciarstwa biegowego.

Zawody te były jednocześnie okazją do poprawienia indywidualnych rankingów w ramach Amatorskich Mistrzostw Polski w biegach narciarskich.

W ramach bieszczadzkiego Biegu Lotników rywalizowali również leśnicy, którzy juz po raz trzeci odbyli swoje zawody na trasie w Ustianowej.

W biegu głównym kobiety rywalizowały na dystansie 10 km stylem klasycznym. Najszybsza była tak jak w roku poprzednim Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Jej czas to 34min 11sek. Drugie miejsce ze stratą 1min 32sek przypadło Natalii Grzebisz reprezentującej AZS AWF Katowice. Trzecią lokatę zajęła reprezentanka Ukrainy Olga Stefanyshyn + 5min 27sek.

Rywalizacja w biegu Panów zakończyła się zwycięstwem zawodnika kadry narodowej Marcina Rzeszótki. Dystans 20 km stylem klasycznym pokonał w czasie 1h 2min 21sek. Drugie miejsce zajął Bogusław Gracz Witów-Warta Kamienica-Mszana Górna +16sek. Trzecia lokata dla Jakuba Mrozińskiego z Start-Ski Jakuszyce. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 2min 24sek.

Drugie  miejsce w kategorii M-3, ósme w biegu głównym zajął zawodnik SKIPOL TEAM  Władysław Olszewski.