franz josef rehrl

Oberstdorf to drugi przystanek tegorocznej edycji LGP w kombinacji norweskiej. W niemieckiej miejscowości najlepsi okazała się Gyda Westvold Hansen wśród kobiet i Franz-Josef Rehrl wśród mężczyzn. Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz uplasowali się odpowiednio na 31 i 37 lokacie.

Kombinatorzy i kombinatorki rywalizację w Oberstdorfie rozpoczęli od rundy prowizorycznej rozegranej we wtorek. U pań najlepsza okazała się Gyda Westvold Hansen, która uzyskała 98,5 metra i wyprzedziła Marię Gerboth z Niemiec i Minje Korhonen z Finlandii. Panie skakały na obiekcie normalnym (hs 106).

Wśród panów rundę prowizoryczną rozegraną na dużym obiekcie w Oberstdorfie (hs 137) wygrał Japończyk, Ryota Yamamoto, który skoczył 134 metry i pewnie wyprzedził reprezentanta Austrii, Franza-Josefa Rherla. Trzeci był Ilkka Herola z Finlandii. Szczepan Kupczak skoczył 121,5 metra i zajął 16 miejsce. Andrzej Szczechowicz znalazł się natomiast w licznym gronie zdyskwalifikowanych zawodników, a powodem wszystkich dyskwalifikacji były nieprawidłowe kombinezony.

WYNIKI PCR KOBIET

WYNIKI PCR MĘŻCZYZN

Następnego dnia odbyły sie zawody indywidualne. W zawodach kobiet najlepszym skokiem popisała się Norweżka, Gyda Westvold Hansen, która skoczyła aż 105 metrów i na trasę biegu ruszała 45 sekund przed drugą Nathalie Armbruster z Niemiec. Trzecia była Ema Volavsek ze Słowenii.

Następnie panie niegały na 5 kilometrów, a złudzeń rywalkom nie pozostawiła Westvold Hansen, która o prawie minutę wyprzedziła drugą Eme Volavsek. Trzecia była Nathalie Armbruster, a czwarta Minja Korhonen. Piąte miejsce zajęła Lisa Hirner, a szóste Jenny Nowak.

WYNIKI PO SKOKACH

PEŁNE WYNIKI

W konkursie mężczyzn najlepszy po skokach był Ryota Yamamoto, który skoczył 133,5 metra. Tyle samo skoczył drugi Franz-Josef Rehrl, tracący do Japończyka przed biegiem 15 sekund. Trzeci z większą stratą był Ilkka Herola, który skoczył 126,5 metra i tracił do Yamamoto minutę i 15 sekund. Szczepan Kupczak skoczył 123 metry i zajmował przed biegiem 12 miejsce. Andrzej Szczechowicz po skoku na 111 metrów zajmował 39 miejsce.

Mimo dopiero 29 czasu biegu FranZ-Josef Rehrl wygrał zawody z przewagą 31,9 sekundy nad drugim Yamamoto (dopiero 41 czas biegu). Skład podium uzupełnił Eero Hirvonen z Finlandii. Czwarty był najlepszy z Niemców, Julian Schmid, a piąty Ilkka Herola. Ostatni ze startą mniej niż minutę do Rehlra na metę biegu dotarł Eric Frenzel, który zajął szóste miejsce. Szczepan Kupczak zajął pechowe 31 miejsce (48 czasu biegu). Andrzej Szczehowicz uzyskał 26 czasu biegu i przesunął się z 39 miejsca po skokach na 37 lokatę w końcowej klasyfikacji.

Finałowe zawody Letniego Grand Prix 2022 w kombinacji norweskiej odbędą się już w najbliższy weekend w dniach 2-4 września w austriackim Tschagguns.

Źródło i zdjęcie: fis-ski.com