Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

Graabak

Trondheim: Joergen Graabak z drugim triumfem w PŚ, osamotniony Cieślar 37. [WYNIKI]

Pierwsza zawody PŚ w Trondheim, które zastąpiły jeden z odwołanych konkursów w Ruce, padły łupem mistrza olimpijskiego z Soczi, Joergena Graabaka, któremu udało się wyprzedzić Erica Frenzela i młodego Riibera. Adam Cieślar, pod nieobecność swojego rówieśnika, Pawła Słowioka, nie zdołał powiększyć punktowego dorobku.

2016-02-09 16:08

Zła passa polskich kombinatorów norweskich trwa, a wraz z upływającym sezonem wydaje się coraz słabsza, co pokazały kwalifikacje w norweskim Trondheim, których nie przebrnął Paweł Słowiok. Ponownie klasę na skoczni pokazał Akito Watabe, a formę utrzymują Eric Frenzel i jarl Magnus Riiber.

2016-02-09 09:38

Popularne powiedzenie „Niedziela będzie dla nas” dzisiaj się nie sprawdziło i podobnie jak wczoraj biało-czerwoni nie zdołali awansować do czołowej trzydziestki i ze Słowenii wyjadą bez punktów. Zdobyli jednak co innego - cenne doświadczenie. Najlepiej spisał się 19-letni Austriak, Bernhard Flaschenberger.

Komentarzy: 2

2016-02-07 17:54

Jarl Magnus Riiber, który prowadził po zmaganiach na skoczni w norweskim Oslo nie dał wyrwać sobie zwycięstwa i przełamał passę Erica Frenzela, który jednak po raz kolejny znalazł się na podium. Polacy po raz kolejny nie błyszczeli, a Adam Cieślar nie wykorzystał szansy na punkty i zajął 37. miejsce.

Komentarzy: 7

2016-02-06 17:00

Trwający weekend to nie tylko zmagania najwyższej rangi w Oslo, ale i konkursy „drugiej ligi” kombinatorów w Planicy. Choć Polacy pojechali do Słoweni w czteroosobowym składzie, to żaden nie zdołał zdobyć punktów. Wygrał reprezentant Austrii, Lukas Greiderer.

2016-02-06 16:26

...

PŚ Oslo: Watabe przed Frenzelem w kwalifikacjach, biało-czerwoni poza 30. [WYNIKI PCR]

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Oslo, ale na czele stawki do Seefeld zmieniło się niewiele. Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem Japończyka Akito Watabe, któremu po piętach deptał Eric Frenzel. Niestety Polacy  wciąż są dalecy od punktowej formy z początku sezonu.