podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

Graabak

Finał PŚ w Schonach: Joeregen Graabak zwycięża na koniec cyklu [WYNIKI]

Reprezentant Norwegów Joergen Graabak opuści Schonach szczęśliwy, bowiem w niedzielne popołudnie odniósł swoje trzecie zwycięstwo w karierze, choć po skokach plasował się na 13. lokacie. Na podium towarzyszyli mu Fabian Riessle i Lukas Klapfer. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 4

2016-03-06 14:49

Czytaj więcej
słowiok

PK w kombinacji: Słowiok 25. w Chaux-Neuve [WYNIKI]

Trwający weekend to nie tylko finałowe rozgrywki PŚ w Schonach, ale i zmagania „drugiej ligi” dwuboju w Chaux-Neuve, dokąd wybrało się 4 biało-czerwonych. Dziś punkty zdobył najbardziej doświadczony Paweł Słowiok. Zwycięzył znany z występów w PŚ Marjan Jelenko.

Komentarzy: 0

2016-03-05 18:55

Czytaj więcej
EricFrenzel

PŚ Schonach: Frenzel wygrywa po proteście, Cieślar bez punktów [WYNIKI]

Niemiecka klątwa przerwana, choć nie do końca wskutek zasług samych zawodników. Mimo że linię mety jako pierwszy przekroczył Magnus Krog, teoretycznie pokonując zdobywcę Pucharu Świata, protest Niemców spowodował dyskwalifikację Norwega, oddając triumf w ręce gospodarza. Niestety, Adam Cieślar zajął miejsce poza punktowaną trzydziestką. Szczepan Kupczak w biegu nie wystartował.

Komentarzy: 4

2016-03-05 14:04

Czytaj więcej
Graabak_Moan_Krog_Klemetsen2

PŚ w kombinacji: Upadek Riesslego pozbawił Niemców szans na trumf, Norwegowie najlepsi w Schonach [WYNIKI]

Będący po skokach na drugim miejscu Norwegowie zdołali pokonać Niemców w drużynowej sztafecie 4x5 kilometrów i po dwóch latach odnieść zwycięstwo, jednak na ostatnich metrach nie obyło się bez kontrowersji. Podium uzupełnili Austriacy. Polacy nie startowali. 

Komentarzy: 6

2016-03-04 15:11

Czytaj więcej

Finał PŚ w Schonach: Watabe wygrywa czwartkową serię PCR, Szczepan Kupczak w dziesiątce [WYNIKI]

Czwartkowe kwalifikacje rozpoczęły finałowy weekend zmagań w ramach kombinacji norweskiej  w sezonie 2015/16. Na czele stawki znalazł się powracający po chorobie Akito Watabe. Lepiej z Polaków zaprezentował się zwyczajowo Szczepan Kupczak.

Komentarzy: 7

2016-03-03 18:10

Czytaj więcej

PŚ Val di Fiemme: Krog triumfuje, Frenzel dogania Manninena, Cieślar jeszcze lepszy! [WYNIKI]

Eric Frenzel po raz kolejny wybiegał na trasę jako pierwszy, ale nie zdołał obronić triumfu. Mimo to, na dwa konkursy przed końcem sezonu, zapewnił sobie 4. z rzędu Kryształową Kulę. Wczorajszy rezultat zdołał poprawić Adam Cieślar, po raz kolejny zaliczając najlepszy wynik w karierze! Z biegu zrezygnował Szczepan Kupczak.

 

Komentarzy: 16

2016-02-28 15:45

Czytaj więcej
kombinacja norweska polska

PŚ Val di Fiemme: Gruber pokonuje Frenzela, Adam Cieślar z najlepszym rezultatem w karierze! [WYNIKI]

Wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać zwycięstwa prowadzącemu po skokach liderowi Pucharu Świata, ale jednak Bernhard Gruber pokusił się o walkę i z łatwością wyprzedził rywala, odnosząc  szósty triumf w karierze. Cenne punkty i świetny bieg zanotował Adam Cieślar, dobiegając do mety jako 19.!

Komentarzy: 16

2016-02-27 15:41

Czytaj więcej
lahti frenzel

PŚ w kombinacji: Kwalifikacje w Val di Fiemme dla Frenzela, Polacy na początku trzeciej dziesiątki [WYNIKI PCR]

Dotychczas Eric Frenzel na czoło stawki raczej wbiegał niż wskakiwał, ale dzisiejsza runda PCR pokazała, że zwycięskie możliwości Niemca na skoczni są równie duże. Lider klasyikacji wylądował najdalej, a czołowej trójce znaleźli się też Haavard Klemetsen i Akito Watabe.

Komentarzy: 3

2016-02-25 20:51

Czytaj więcej
MSJ

Polacy na 29. i 33. miejscu w kombinacji norweskiej na MŚJ w Rasnovie [WYNIKI]

Wczoraj i dziś Paweł Twardosz i jego imiennik Paweł Chyc rywalizowali w zawodach kombinacji norweskiej w ramach Mistrzostw Świata Juniorów. Areną zmagań była normalna skocznia i trasa licząca 10 kilometrów. Wyżej, na 29. miejscu znalazł się Paweł Twardosz. Pawłowi Chycowi przypadła niższa pozycja. Zwyciężył reprezentant Austrii, Bernhard Flaschenberger. 

Komentarzy: 1

2016-02-23 17:15

Czytaj więcej
JohannesRydzek

PŚ w kombinacji: Watabe znów przegrywa na ostatnich metrach, Rydzek z pierwszym triumfem w sezonie! [WYNIKI]

Akito Watabe znów przegrał walkę o zwycięstwo, po raz kolejny godząc się z drugim miejscem. Tym razem jego pogromcą okazał się Niemiec Johannes Rydzek. W Kuopio nie startowali reprezentanci Polski, którzy na krótko wrócili do kraju przed zawodami w Val di Fiemme.

Komentarzy: 7

2016-02-23 15:34

Czytaj więcej
kupczak

PŚ w Lahti: Niemcy na czele, Kupczak z bólem barku zdobył punkty! [WYNIKI]

Niedziela w mglistej i wietrznej Finlandii należała do Niemców - wygrał, p raz trzeci w karierze, Fabian Riessle przed Ericiem Frenzelem. Podium uzupełnił Akito Watabe. Jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak, walczył do samego końca, dzięki czemu zapisał na swoim koncie 2 cenne punkty do klasyfikacji generalnej. 

Komentarzy: 4

2016-02-21 14:08

Czytaj więcej
Riessle i Rydzek

PŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w zawodach drużynowych, kolejny pech Riibera, Polacy na 9. lokacie [WYNIKI]

Norwegowie i jarl Magnus Riiser z kolejnym nieszczęściem - po wczorajszej dyskwalifikacji dziś 19-latek nie ukończył biegu i prawdopodobnie doznał kontuzji. W obliczu problemów ekipy Wikingów zwycięstwo odniósł pierwszy zespół Niemiec w składzie Johannes Rydzek i Fabian Riessle. Polacy ukończyli zawody na 9. lokacie. 

Komentarzy: 3

2016-02-20 15:54

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p