Ankieta

tymczasowy brak ankiety 5 - termin głosowania minął

Kombinacja Norweska

RIIBER

Puchar Świata w Ruce: Jarl Magnus Riiber wygrywa pierwszy konkurs w sezonie 2021/2022! Szczepan Kupczak bez punktów.

W piątek 26 listopada 2021 roku kombiatorzy rywalizujący w zawodach Pucharu Świata rywalizowali w pierwszym konkursie w nowo rozpoczetym sezonie 2021/2022. Zwyciężył Jarl Magnus Riiber, który pokonał Johannesa Lampartera oraz Jensa Luraasa Oftebro, któzy uzupełnili skład dzisiejszego podium. Jedyny Polak w konkursie niestety nie utrzymał miejsca w czołowej "30" po skokach i po biegu spadł na 32 pozycję.

2021-11-26 20:00

Puchar Świata w kombinacji norweskiej w Ruce: Johannes Lamparter najlepszy w rundzie prowizorycznej! Szczepan Kupczak 25.

Fińska Ruka położona nieopodal Kuusamo po raz kolejny organizuje pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.  Czwartek dla najlepszych kombinatorów był dniem treningów oraz rundy prowizorycznej przed zmaganiami o punkty w kolejnych dniach rywalizacji w Ruka Triple. Najlepszy w rundzie prowizorycznej okazał się Johannes Lamparter z Austrii. Jedyny Polak w stawce, Szczepan Kupczak zajął 25 miejsce.

2021-11-25 19:35

LGP w Villach: Mario Seidl wygrywa rundę prowizoryczną, komplet Polaków w konkursie! Sieff najlepsza wśród pań.

Austriak Mario Seidl wygrał rundę prowizoryczną rozgrywaną w Villach. Reprezentant gospodarzy uzyskał w swoim skoku 95 metrów co wystarczyło do wygranej w kwalifikacjach. Do konkursu awansowało dwóch Polaków, z których lepiej spisał się Szczepan Kupczak. W rundzie prowizorycznej kobiet najlepsza okazała się Włoszka Annika Sieff, która skoczyła 94 metry.

2021-09-03 22:02

LGP w kombinacji norweskiej: Zwycięstwa Westvold Hansen i Geigera w Oberwiesenthal, Szczepan Kupczak w czołowej 30!

Niemieckie Oberwiesenthal to drugi przystanek w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. W miniony weekend kombinatorzy i kombinatorki rywalizowali w Oberhofie, gdzie wśród pań dwukrotnie zwyciężyła Gyda Westvold Hansen, a wśród panów zwycięstwo w sobotę odniósł Ilkka Herola, zaś w niedzielę najlepszy okazał się reprezentant gospdarzy, Johannes Rydzek. W Oberhofie podobnie jak i Oberwiesenthal startowali Polacy, jednak spislai się oni dość przeciętnie. Szczepan Kupczak po dwóch konkursach w Oberhofie musiał zadowolić się dorobkiem 6 punktów za 25 miejsce podczas jednego z konkursów w Oberhofie. Ilość zdobytych "oczek" w klasyfikacji generalnej powiększył dzisiaj, zajmując 28 miejsce, co wzbogaciło go o 3 kolejne punkty w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji LGP. Andrzej Szczechowicz niestety po raz kolejny nie zdobył punktów, zajmując 38 miejsce. Wsród kobiet najlepsza okazała się tak jak podczas zawodów w Oberhofie, Gyda Westvold Hansen, a u mężczyzn zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy, Vinzenz Geiger.

2021-09-01 19:36

Krajowe mistrzostwa w kombinacji norweskiej: Laurent Muhlethaler i Lena Brocard triumfują we Francji. W Rosji indywidualnie najlepsi Barkow i Kuzmina.

Mimo, że sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej dobiegł już końca, niektóre federacje rozegrały jeszcze mistrzostwa kraju. Krajowe mistrzostwa w narciarskim dwuboju rozegrano we Francji oraz w Rosji. Złote medale wśród reprezentantów Francji trafiły do Laurenta Muhlethalera oraz Leny Brocard. W Rosji rozegrano aż cztery konkurencje o tytuł mistrza kraju, w tym dwie indywidualne. Złote medale zdobyli Viaczeslav Barkow Maria Kuzmina.