Kolejne wieści ze świata kombinacji przed nami. Tym razem o Pucharze Austrii i zgrupowaniu Polaków w Szczyrku.

Puchar Austrii
W ostatni weekend sierpnia rozegrano zawody z cyklu Pucharu Austrii. Zawody odbyły się w Villach, a więc w miejscowości goszczącej często międzynarodowe zmagania nie tylko w kombinacji norweskiej, ale także w skokach narciarskich. Zawodnicy rywalizowali w sobotę i w niedzielę. Rywalizacja podzielona została na kilka kategorii.

Sobota
26 sierpnia zawodnicy musieli zmierzyć się na skoczni oraz na dystansie 10 kilometrów. W kategorii do lat 16 zwycięstwo odniósł Manuel Einkemmer, który uzyskał najlepszy czas biegowy, co pozwoliło mu wygrać mimo dopiero dziewiątego wyniku uzyskanego w konkursie skoków. Drugie miejsce zajął Stefan Rettenegger, który także musiał gonić rywali po słabej postawie na skoczni. Podium uzupełnił Johannes Lamparter. Wystartowało 12 zawodników.

W kategorii do lat 19 najlepszy okazał się urodzony w 1999 roku Marc Luis Rainer, który mimo siódmego rezultatu po skoku, zdołał wygrać bieg i tym samym całe zawody. Drugie miejsce zajął lider po skokach Dominik Terzer. Trzecie miejsce zajął Daniel Rieder. Zawody ukończyło 12 sportowców.

Kolejną kategorię stanowili seniorzy. Tam bezkonkurencyjny okazał się, mający za sobą dobre występy w Pucharze Świata, Paul Gerstgraser. 22 letni zawodnik pokonał o prawie dwie minuty drugiego na mecie Thomas Jobstla. Trzecie miejsce zajął Noa Lan Mraz. Zawody ukończyło jedynie 5 zawodników.

Niedziela
Kolejnego dnia sportowcy rywalizowali na dystansie o połowę krótszym niż w sobotę. Tym razem rywalizowały również panie, a właściwie jedna zawodniczka Hannah Wiegele, która wystartowała i ukończyła zawody, dzięki czemu odniosła zwycięstwo.

Kolejne kategorie były liczniej obsadzone. W kategorii do lat 16 tym razem wygrał Stefan Rettenegger, który zaprezentował równą dyspozycję zarówno na trasie jak i na skoczni. Drugi był Fabian Hafner a trzeci Manuel Einkemmer. Zawody ukończyło 16 kombinatorów.

Kategorię juniorów do lat 19 wygrał Dominik Terzer, który utrzymał przewagę po skoku i mimo ósmego czasu biegu zdołał bez większych problemów zwyciężyć w zawodach. Drugi był Marc Luis Rainer, a trzeci z dużą stratą Johannes Gschier. Zawody ukończyło 12 zawodników.

W kategorii seniorów wystartowało tym razem tylko trzech zawodników. Wygrał Noa Lan Mraz przed Janem Neuholdem i Stefanem Hauserem.

Zgrupowanie Polaków w Szczyrku
28 sierpnia Polska kadra narodowa w kombinacji norweskiej rozpoczęła zgrupowanie w Szczyrku. Zgrupowanie trwało do 1 września. Oprócz kombinatorów w Szczyrku trenowali także juniorzy z kadry młodzieżowej w skokach narciarskich. Przed naszymi kombinatorami teraz przygotowania do kończących cykl Letniej Grand Prix zawodów w Planicy.