podmenu

Ankieta

Czy popierasz plany wprowadzenia kombinacji norweskiej kobiet na IO w 2022 lub 2026 roku?

Kombinacja Norweska

cieslar

PŚ w kombinacji: Cieślar blisko najlepszego wyniku w karierze, niemiecki dublet w Ruce! [WYNIKI]

Chociaż dziś w Ruce po serii skoków prowadził Akito Watabe, to tradycyjnie na trasie biegu klasę pokazali Niemcy. Triumfował silny od początku Johannes Rydzek, a straty odrobił także Eric Frenzel. Bliski życiowego wyniku w PŚ był Adam Cieślar. Niestety, dwaj pozostali biało-czerwoni póki co nie mają na koncie punktów.

Komentarzy: 3

2016-11-26 15:40

Czytaj więcej
kombinacja norweska polska

PŚ w kombinacji: Watanabe wygrywa rundę PCR, Kupczak najwyżej z Polaków [WYNIKI PCR]

Runda prowizoryczna w Ruce otworzyła kolejny sezon PŚ w kombinacji norweskiej. Tym razem na czele stawki uplasował się Takehiro Watanabe, uzyskując najlepszą odległość. Spośród Polaków najwyżej uplasował się najlepszy skoczek wśród dwuboistów, Szczepan Kupczak.

Komentarzy: 3

2016-11-25 15:57

Czytaj więcej

Ze skoków do kombinacji, czyli kto w ostatnich latach zmienił dyscyplinę [CZĘŚĆ 2]

Prezentujemy drugą część "transferowych" przypadków dotyczących skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Jak widać ruch jest spory...

Komentarzy: 2

2016-11-20 17:46

Czytaj więcej
Mistrzostwa_Norwegii_kombinacja_listopad_2016_podium_fot.Kombinertlandslaget_Facebook

Kombinacja: Mikko Kokslien mistrzem Norwegii [WYNIKI]

Norwegowie już rozegrali swoje krajowe mistrzostwa w skokach, jednak na kombinację czas przyszedł dopiero dziś. Ostatecznie po uznaniu wyników serii PCR oraz dzisiejszym biegu po triumf sięgnął Mikko Kokslien, pokonując m.in. doświadczonego Joergena Graabaka czy Haavarda Klemetsena.

Komentarzy: 2

2016-11-20 00:06

Czytaj więcej
Slowiok

Kombinacja: Philipp Orter wygrywa przedsezonowy sprawdzian w Rovaniemi, Paweł Słowiok ósmy! [WYNIKI]

Choć sezon w sportach zimowych oficjalnie rozpocznie się dopiero w przyszłym tygodniu, już w ten weekend na starcie krajowych mistrzostw w Rovaniemi stawili się nie tylko reprezentanci ze Skandynawii, ale i członkowie ekip ze środkowej Europy, którzy ostatnie szlify zaliczają właśnie w Laponii. W konkursie rozegranym w Rovaniemi zwyciężył ostatecznie Philipp Orter, a spośród trzech biało-czerwonych najlepiej spisał się Paweł Słowiok, zajmując 8. lokatę.

Komentarzy: 1

2016-11-19 23:21

Czytaj więcej
Znicz_Skipol

Zmarł Stanisław Trebunia-Tutka, były kombinator, działacz i wieloletni trener

Kolejny już raz przekonaliśmy się, że wielcy sportów zimowych, choć wielokrotnie odnosili triumfy na sportowych arenach, ostatecznie pozostają w pamięci kibiców, współpracowników i byłych podopiecznych. Dziś media podały informację o śmierci Stanisława Trebuni-Tutki, wieloletniego działacza, trenera, ale także kombinatora norweskiego.

Komentarzy: 1

2016-11-18 22:58

Czytaj więcej
Czech_Nordic_Combined_Team_fot.Facebook

Włosi, Czesi i Niemcy na ostatniej prostej przygotowań do PŚ w kombinacji, Dvorak z falą problemów zdrowotnych [RAPORT Z ZAGRANICY]

Nie tylko Polacy wykorzystują listopad do ostatnich treningów mających wzmocnić formę przed zbliżającym się wielkimi krokami Pucharem Świata. W ich ślady tradycyjnie idą inne ekipy, a ostatnie szlify przed zimą zbierali ostatnio Czesi, Niemcy i Włosi.

Komentarzy: 0

2016-11-14 19:28

Czytaj więcej

Ze skoków do kombinacji czyli kto w ostatnich latach zmienił dyscyplinę [CZĘŚĆ 1]

Większość transferów w narciarstwie klasycznym odbywa się w jednym kierunku, kombinatorzy norwescy decydują się na przejście do skoków narciarskich. My napiszemy o kierunku odwrotnym, czyli skoczkach narciarskich, którzy postanowili zostać kombinatorami norweskimi. Poniżej część pierwsza.

Komentarzy: 0

2016-11-14 18:31

Czytaj więcej
kupzcak

Szczepan Kupczak dla Skipola: "Mam nadzieję, że uda mi się dopiąć swego"

Kiedy w grudniu 2015 roku nieszczęśliwie upadł podczas biegu w trakcie zawodów Pucharu Świata w Ramsau, nie przypuszczał, że widmo kontuzji będzie mu towarzyszyć jeszcze cały rok. Teraz, choć jego zdrowotna przyszłość nie jest łatwa do przewidzenia, o najgorszym scenariuszu stara się nie myśleć. - Mam nadzieję, że uda mi się dopiąć swego i wszystko będzie w porządku – mówi w rozmowie z Kasią Nowak Szczepan Kupczak.

Komentarzy: 0

2016-11-11 22:02

Czytaj więcej
kombinacja

Jarl Magnus Riiber chce wystartować w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lillehammer

Jarl Magnus Riiber to niewątpliwie najlepszy skoczek wśród kombinatorów. Młody Norweg po raz kolejny pokazał że, potrafi skakać podczas mistrzostw Norwegii w skokach narciarskich które, odbyły się w Oslo pod koniec Października. Riiber podczas zmagań indywidualnych musiał uznać wyższość tylko Daniela-Andre-Tande, a w zawodach drużynowych wywalczył brązowy medal.

Komentarzy: 0

2016-11-10 06:21

Czytaj więcej
Polscy_kombinatorzy_Zima_2016_fot_Polish_Nordic_Combined_Team_Facebook

Wantulok ze spokojem i nadziejami, czyli przedzimowy raport z kadry kombinatorów [ROZMOWA]

Od inauguracji sezonu w sportach zimowych dzielą nas już nie miesiące, ale tygodnie, stąd wiele ekip stawia na wytężoną pracę, by bez nerwów odnaleźć się w zimowej rzeczywistości. Nie inaczej jest w polskiej kadrze kombinatorów, która pod czujnym okiem Mateusza Wantuloka i Jana Szturca szlifuje formę przede wszystkim za granicą, gdzie śniegu ma pod dostatkiem. W rozmowie z Kasią Nowak trener zdradza pierwsze ustalenia z Adamem Małyszem, kulisy przygotowawczych obozów i stanu zdrowia swoich podopiecznych.

Komentarzy: 0

2016-11-08 20:07

Czytaj więcej

Tino Edelmann kończy karierę

Choć jego wiek wcale nie wskazuje, by nadszedł czas na sportową emeryturę, Tino Edelmann, bo o nim mowa, postanowił na stałe rozstać się z kombinacją norweską i poświęcić rodzinie.

Komentarzy: 1

2016-11-05 15:03

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p