podmenu

Kocham Biegówki - Trening i Technika

trening siłowy

Ćwiczenia na zimę- trener personalny poleca (cz.I)

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. W niektórych zakątkach naszego kraju już można było cieszyć się namiastką długo wyczekiwanego śniegu. Najwyższy więc czas zadbać o mocne podstawy siłowe, aby zimą dobrze radzić sobie na biegowych trasach.

Komentarzy: 3

2016-10-20 11:32

Czytaj więcej
jab

Jakuszycka Akademia Biegowa (JAB) znów zaprasza na narty!

Szkoła Narciarstwa Biegowego Start Ski pod patronatem portalu Skipol.pl zapraszają na kolejny sezon autorskiego projektu obozów narciarstwa biegowego dla amatorów. Trzeci rok z rzędu projekt realizowany jest pod nazwą Jakuszycka Akademia Biegowa. - Ale to już w sumie nasz szósty sezon obozowy. Oczywiście w tym roku czeka na Was także sporo nowości – zapowiadają organizatorzy.

Komentarzy: 4

2016-10-13 07:34

Czytaj więcej
norwegia

TYLKO W SKIPOLU Pokazujemy norweski model biegów. Instrukcja wychowania mistrza nart [PLIKI .PDF]

Są tam informacje o treningach, cyklach czy obciążeniach dostosowanych do wieku. Jako jedyni w Polsce pokazujemy kompendium wiedzy, jakie dla trenerów i zawodników przygotowały norweskie środowiska narciarskie.

Komentarzy: 2

2016-10-11 20:48

Czytaj więcej
neveplast

Neveplast czyli cały rok na biegówkach

Trasa narciarska biegowa czynna cały rok, czy to możliwe? Oczywiście jak najbardziej, innowacyjne rozwiązania włoskiej firmy Neveplast pozwala na trening na biegówkach niezależnie od śniegu. Kilkakrotnie już przedstawialiśmy filmy i zdjęcia sztucznej trasy na naszym profilu na fb, teraz czas na szczegóły.

Komentarzy: 0

2016-04-02 09:39

Czytaj więcej
starega

Maciej Staręga i skipol.pl zapraszają na wiosenne konsultacje z mistrzem [AKTUALIZACJA]

Ostatnie zawody w biegach narciarskich Mistrzostwa Polski Seniorów 2016 zakończyły się wczoraj w Jakuszycach. Postanowiliśmy wykorzystać śnieg na Polanie Jakuszyckiej i przygotowaliśmy dla Was oryginalne zakończenie sezonu narciarskiego. Zapraszamy na konsultacje techniczne z najlepszym naszym biegaczem narciarskim Maciejem Staręgą.

Komentarzy: 1

2016-03-25 11:14

Czytaj więcej
nartorolki

Jak w bezśnieżu trenują czołowi polscy amatorzy?

- Jedyne, co możesz zrobić, to podtrzymać formę z lata – mówią eksperci zapytani o sztukę treningu bez śniegu. Ale chociaż chodzi o to samo, metod aktywności jest wiele.

Komentarzy: 0

2016-01-05 22:17

Czytaj więcej
plany treningowe

Plany treningowe na lipiec (VI tydzień) - różne stopnie zaawansowania

Prezentujemy kolejną część planu treningowego Kuby Mrozińskiego. Trzymamy się dotychczasowego układu zajęć, cały czas stopniowo zwiększając czas trwania lub intensywność poszczególnych jednostek.

 

Komentarzy: 0

2015-07-13 07:44

Czytaj więcej
plany treningowe

Plany treningowe na lipiec (V tydzień) - różne stopnie zaawansowania

Prezentujemy lipcowy plan treningowy Kuby Mrozińskiego. Podobnie jak w poprzednim miesiącu układ zajęć nie zmienia się. Jedynie zwiększa się minimalnie czas trwania poszczególnych jednostek.

Komentarzy: 0

2015-07-07 12:14

Czytaj więcej
plany treningowe

Plany treningowe na czerwiec (IV tydzień) - różne stopnie zaawansowania

Kolejny, ostatni już, plan treningowy na czerwiec. Podobnie jak we wcześniejszym tygodniu układ zajęć nie zmienia się. Jedynie zwiększa się minimalnie czas trwania poszczególnych jednostek.

Komentarzy: 1

2015-06-28 21:04

Czytaj więcej
plany treningowe

Plany treningowe na czerwiec (III tydzień) - różne stopnie zaawansowania

Ponieważ plan na drugi tydzień nie różnił się w ogóle o pierwszego planu, nie publikowaliśmy go na portalu. Dzisiaj przedstawiamy plan zajęć treningowych na trzeci tydzień miesiąca. Biegacze narciarscy właśnie tak trenują! Podobnie jak w ostatnich dwóch tygodniach układ zajęć się nie zmienia.Zwiększa się za to czas trwania poszczególnych jednostek.

Komentarzy: 0

2015-06-21 20:10

Czytaj więcej
mroziński

Plany treningowe na czerwiec - różne stopnie zaawansowania

Plany przygotował i opisał Kuba Mroziński licencjonowany Instruktor narciarstwa biegowego ze sporym stażem zawodowym. Wiedzę na temat techniki biegowej oraz instruktażu zdobywał u najlepszych biegaczy, m.in u mistrza olimpijskiego Christiana Hoffmanna i pogłębiał własnymi próbami i obserwacjami.Współorganizator obozów szkoleniowych z narciarstwa biegowego.Trener personalny i autor planów treningowych - prowadzi całoroczne zajęcia przygotowujące do sezonu narciarskiego: nordic walking, jazda na nartorolkach i rolkach terenowych. Czynny sportowiec-amator, osiąga bardzo dobre wyniki w wielu zawodach.

Komentarzy: 0

2015-06-06 17:20

Czytaj więcej
PRZYGODA

Koniec sezonu biegowego-co robić dalej?

 Nasza przyjacółka Ewunia z TS Regle pisze tak: Dla niektórych sezon już się skończył. Inni jeszcze szykują się do ostatnich startów. Po czasie intensywnego okresu startowego przychodzi dla każdego biegacza, mniej albo bardziej wyczekiwany, ale jednak konieczny okres roztrenowania. 

Komentarzy: 0

2014-10-31 15:55

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p