Od początku sezonu nie ma mocnych na Laurę Dahlmeier i Maritna Fourcade. Zwyciężają i udowadniają, że od początku sezonu są w znakomitej formie.

W biegu na dochodzenie mężczyzn mogliśmy oglądać współpracę między zawodnikami. Francuz wraz z Rosjaninem Antonem Szypulinem biegli bardzo równo i wymieniali się na prowadzeniu. Jednak na ostatnim strzelaniu błąd Rosjanina wykorzystał Norweg Emil Heagle Svendsen i zwyciężył o 0,3 sek.

W biegu pań, dominację podkreśla Laura Dahlmeier, co prawda Niemka pudłowała dziś dwukrotnie, ale podobne błędy koleżanek na strzelnicy pozwoliły ograć zawodniczki. Druga ze stratą 16,8 była Kaisa Makarainen, która również pudłowała dwukrotnie. Trzecie miejsce o włos wygrała Czeszka Ewa Puskarcikowa, która wyprzedziła Marie Dorin Habert.

Najlepszy wynik w tym sezonie zaliczyła Monika Honisz, która dzięki dobremu strzelaniu i dobrej dyspozycji biegowej awansowała aż o 10 pozycji i zakończyła rywalizację na 14 pozycji. 45 Pozycję zajęła Magdalena Gwizdoń, która również pudłowała dwukrotnie.

Jednak rywalizacja w Pucharze Świata to nie jedyne biathlonowe zawody. Dzisiejszego dnia rywalizowano jeszcze w Pucharze IBU oraz IBU juniorów.

W tych pierwszych zawodach rywalizowano w sprintach. Pucharowe punkty zdobyli Andrzej Nędza-Kubiniec, który po jednej rundzie karnej zajął 31. lokatę, a 36. był Rafał Penar z tym samym wynikiem na strzelnicy. 99 Miejsce zajął Tomasz Zięba, który pudłował trzykrotnie.

WYNIKI PUCHAR IBU MĘŻCZYZN

Wśród pań, najlepsza okazała być się Anastazja Merkuszyna. 28. miejsce zajęła Anna Mąka, która jako jedyna była punktującą Polką. Karolina Pitoń była 53, a 66. miejscu z pięćdziesięcioprocentową skutecznością na strzelnicy była Dominika Bielecka.

WYNIKI PUCHAR IBU KOBIET

W ramach pucharu IBU juniorów w biegach indywidulanych zwyciężyli Anton Dudczenko oraz Julia Simon.

Najlepszy z Polaków był Marcin Szwajnos, który mylił się czterokrotnie i zameldował się na 28 pozycji. Przemysław Pancerz, miał taką samą ilość spudłowanych oczek i zajął 42 lokatę. Wojciech Filip z trzema karnymi minutami to pozycja 45, a sześć pomyłek pozwoliło zająć 64 miejsce Tadeuszowi Nędza-Kubiniec. 10 pomyłek na koncie zanotował Tomasz Jakieła i zajął 66 pozycję.

WYNIKI PUCHAR IBU JUNIORÓW

Z Polek najlepsza okazała się być Kamila Cichoń, która była 34. 39 Miejsce zajęła Joanna Jakieła. Pięć pudeł na strzelnicy pozwoliło zająć 43 miejsce Natalii Tomaszewskiej, osiem pudeł Magdy Piczury to miejsce 49. A na 58 pozycji z siedmioma karami zameldowała się Klaudia Szpak.

WYNIKI PUCHAR IBU JUNIOREK

Na jutro zaplanowano biegi sztafetowe w Pucharze Świata, biegi pościgowe w pucharze IBU oraz biegi sprinterskie w pucharze IBU juniorów.