a

Jan Guńka wywalczył brązowy medal w biegu sprinterskim na 7,5 km w zawodach w ramach Mistrzostw Świata juniorów młodszych, które odbywają się w austriackim Obertilliach. Dobry występ zanotował też Marcin Zawół, który zajął 5. miejsce. Złoto wywalczył Denis Irodow.

Rosjanin wywalczył już drugi tytuł podczas mistrzowskiej imprezy. W poniedziałek nie mylił się na strzelnicy i zwyciężył z czasem 18:22.5, wyprzedzając o 21,1 sekund także bezbłędnego Włocha Fabio Pillera Cottrera. Guńka mylił się raz i zameldował się na mecie ze stratą 27,9 sekund do Irodowa.

Dwie pudła zanotował Marcin Zawół i ze stratą 37,9 sekund, uplasował się na 5. pozycji. W zawodach wystartowało jeszcze dwóch Polaków - Konrad Badacz był 15. (3 pudła, +1:26.8), a Hubert Matusik uplasował się na 50. pozycji.

WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO MĘŻCZYZN

Wśród kobiet triumfowała Słowenka Lena Repinc z jedną pomyłką na strzelnicy i czasem 17:04.9. Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszka Linda Zingerle (1 pudło, +5.2) oraz Niemka Selina Grotian (0 pudeł, +11.6).

W zawodach wystartowały cztery Polki. Najlepsza z nich była Anna Nędza-Kubiniec, która uplasowała się na 13. miejscu (1 pudło, +48.4). Klaudia Topór była 37. (1 pudło, +1:57.9), Martyna Lichosyt zajęła 69. pozycję (4 pudła, +3:50.2), a Barbara Skrobiszewska ukończyła zawody na 83. lokacie (6 pudeł, +5:06.4).