mateusz

Ostatnią konkurencją rozgrywanych MP w Kościelisku był bieg masowy.  Pogoda nie rozpieszczała zawodników gdyż były silne podmuchy wiatru, co skutkowało niecelnymi strzałami. Wśród kobiet zwyciężyła Weronika Nowakowska a wśród mężczyzn Mateusz Janik.

Weronika Nowakowska do brązowego medalu z biegu sprinterskiego dorzuciła dziś złoty krążek. Zawodniczka myliła się dziś pięciokrotnie na strzelnicy i drugą Annę Mąkę pokonała o niespełna 18 sekund. Trzecia na mecie była Karolina Pitoń, która z czterema karnymi rundami do zwyciężczyni straciła 40 sekund. Czwarte miejsce zajęła Daria Bernacka, która w crossie bardzo dobrze się spisuje i z aż 8 pudłami straciła 1: 17 do zwyciężczyni.

Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Janik, który pudłował dziś 9 krotnie, ale dobra dyspozycja biegowa pozwoliła mu zwyciężyć. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Piasecki, który stracił niespełna 5 sekund, a na trzeciej pozycji znalazł się Krzysztof Pływaczyk ze stratą 13 sekund do zwycięzcy. Dwukrotny zwycięzca Andrzej Nędza- Kubiniec uplasował się na 6 pozycji ze stratą 36 sekund.