MP

Pierwszy dzień startów w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w biathlonie za nami. Dzisiaj na trasie w Jakuszycach zawodnicy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Hojnisz, a wśród mężczyzn Łukasz Szczurek.

O godzinie 9:35 na trasę biegu masowego wyruszyły kobiety, które miały do pokonania dystans 12,5 kilometra, co w tych warunkach było nie lada wyczynem. Najlepiej poradziła sobie Monika Hojnisz, która myliła się dziś czterokrotnie. Na drugim miejscu zameldowała się doświadczona Magdalena Gwizdoń, a trzecia lokata przypadła w udziale młodej mamie, która wraca do rywalizacji po macierzyńskiej przerwie, czyli Weronice Nowakowskiej. Czwartą pozycję zajęła Kamila Żuk, piąta była Kinga Mitoraj, a pierwszą szóstkę zamknęła Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław.

Mężczyźni swoje starty rozpoczynali o godzinie 11. Trasa w trakcie ich biegu była bardzo trudna, gdyż miękki śnieg nie ułatwiał im pracy. Łukasz Szczurek spisał się dziś na strzelnicy najlepiej, dołączając do tego bardzo dobry bieg i zwyciężył niespełna minutę nad Grzegorzem Guzikiem, który mylił się dziś siedmiokrotnie. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Janik. Czwarte zajął Andrzej Nędza-Kubiniec, piąte Rafał Penar, a szósty był Tadeusz Nędza- Kubiniec.

Jutro rywalizacja rozpoczyna się wczesnym porankiem. O godzinie 7:30 zawodnicy będą przestrzeliwać broń, starty rozpoczną się o 8:20.