ania

Po wczorajszym treningu oficjalnym, na którym każdy mógł zapoznać się z trasą, i strzelnicą, dziś przyszedł czas na biegi sprinterskie.  Zwycięstwa odnieśli Marcin Zawół, Klaudia Topór, Anna Nędza-Kubiniec oraz Konrad Badacz.

Jako pierwsi na duszniczańską trasę wybiegli młodzicy. W tej kategorii najlepiej poradził sobie Marcin Zawół, który pudłował trzykrotnie i jego przewaga na mecie wyniosła 5 sekund nad drugim Marcinem Kaczanowskim z Czarnego Boru. Brązowy medal powędrował do gospodarza imprezy Jakuba Ogorzałka.

Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej (2001-2002) zwyciężyła Klaudia Topór z Zakopanego, drugie miejsce ze stratą 10 sekund powędrowało do Magdaleny Żebrowskiej, a na trzecim miejscu i tutaj mała niespodzianka znalazła się Amelia Jęczmieniak, reprezentująca na tych zawodach klub z Czarnego Boru, jednak jest to wychowanka klubu MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Warto dodać, iż Amelia zdobyła w tym sezonie również srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii Juniorki C.  Co pokazuje, iż zawodniczka bardzo dobrze prezentuje się na trasie gdyż pudłowała dzisiejszego dnia dwukrotnie i zanotowała niewielką stratę do niepudłujących wyżej koleżanek.

W młodzikach młodszych zwyciężył niedawno reprezentujący nasz kraj na Nordic Yough Games Konrad Badacz, który zachował dziś czyste konto na strzelnicy, 7 sekund za nim na mecie zameldował się Bartosz Penkała na trzecim miejscu zawody zakończył Jakub Brenkus z BLKS Żywiec.

U dziewcząt na pierwszym miejscu również bez niespodzianki. Zwyciężyła Anna Nędza- Kubiniec, która wręcz znokautowała resztę zawodniczek, gdyż druga na mecie Nikola Szatańska straciła ponad dwie i pół minuty do zwyciężczyni. Brązowy medal przypadł Patrycji Mecler z UKS Karlik Chorzów.

wyniki: biathlon.com.pl