podmenu

Inne sporty

Vladimir Zografski

Plaża, słońce i... skoczek. Vladimir Zografski dla Skipola [WYWIAD]

Jego obecność na skoczni przeczy logice. Urodzony w czarnomorskim kurorcie Vladimir Zografski zapowiadał się na solidnego piłkarza, jednak życie postanowił poświęcić narciarstwu. O trudach trenowania, popularności sportów zimowych w Bułgarii i współpracy z Joahimem Winterlichem opowiedział w Zakopanem Michałowi Chmielewskiemu.

Komentarzy: 0

2015-01-20 10:28

Czytaj więcej
klinga jani

Trener fińskich skoczków: "Odbijamy się od dna" [WYWIAD]

Po zmianie sztabu szkoleniowego fińskiej kadry A skoków narciarskich zawodnicy zanotowali wyraźny postęp. Główny szkoleniowiec Skandynawów Jani Klinga opowiada m.in. o podziale ról, stanie fińskich skoczni i nadrzędnym celu w pracy.

Komentarzy: 0

2015-01-19 17:14

Czytaj więcej
kraft

Stefan Kraft dla Skipola: „Z Michaelem jak z bratem” [WYWIAD]

Stefan Kraft jest na sportowym topie. Właśnie wygrał Turniej Czterech Skoczni i ani myśli odpuszczać kolejnych konkursów. O najgorszym momencie TCS, przyjaźni i energii do pracy rozmawiał w Wiśle z Michałem Chmielewskim.

Komentarzy: 0

2015-01-19 07:28

Czytaj więcej
Wielka Krokiew

Zakopane ponownie zorganizuje Letnie Grand Prix!

Po czterech latach przerwy najlepsi skoczkowie świata znów pojawią się latem na Wielkiej Krokwi. Oficjalna decyzja ma zapaść na kwietniowym kongresie FIS w Zurychu.

Komentarzy: 0

2015-01-18 06:13

Czytaj więcej
kubacki

Polacy zgodni: „Szkoda, że nie było 2. serii” [WYPOWIEDZI]

Po odwołaniu finałowej serii konkursu Pucharu Świata w Wiśle w polskim obozie panował niedosyt. Skoczkowie podkreślają jednak, że już w Zakopanem spróbują pokazać się z lepszej strony.

Komentarzy: 0

2015-01-15 20:03

Czytaj więcej
liga MOZN

II edycja XXVII Ligi MOZN w narciarstwie alpejskim

Kolejnym – drugim przystankiem XXVII Ligi MOZN Brugi Cup 2015 w narciarstwie zjazdowym był dziś ośrodek Hawrań w Jurgowie. Zawodnicy znów mieli okazję zmierzenie się ze sobą w slalomie gigancie, podobnie jak w zawodach inaugurujących w Kluszkowcach.

 

Komentarzy: 0

2015-01-15 10:41

Czytaj więcej
stoch

Sportowiec Roku w ogniu pytań. Kamil Stoch odebrał statuetkę [ZAPIS BRIEFINGU]

Krawat, koszula i garnitur - to Kamil Stoch w nietypowym wydaniu. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi został wybrany Sportowcem Roku 2014 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. O zbliżających się zawodach w Wiśle i Zakopanem, o zabawie i statuetce Czempiona rozmawiał z dziennikarzami tuż po uroczystej gali.

Komentarzy: 0

2015-01-12 20:57

Czytaj więcej
duszniki

Puchar IBU w Dusznikach: 4. miejsce Pitoń, panowie słabo [AKTUALIZACJA]

Niemałą niespodzianką zakończył się sprint kobiet w ramach rozgrywanego na Jamrozowej Polanie biathlonowego Pucharu IBU. Ze stratą zaledwie 16 s na metę wpadła Karolina Pitoń. Wygrała Niemka Miriam Goessner, wśród panów triumfował Johannes Kuehn.

Komentarzy: 0

2015-01-10 10:50

Czytaj więcej
liga MOZN

W Kluszkowcach odbyły się pierwsze zawody XXVII alpejskiej Ligi MOZN

Pierwsze zawody tegorocznej Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym Brugi Cup już za nami. Podobnie jak zawody otwarcia sezonu MOZN, zawody zostały przeprowadzone w ośrodku Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Konkurencją, w której rywalizowali młodzi narciarze był slalom gigant.

Komentarzy: 1

2015-01-09 21:49

Czytaj więcej
Puchar IBU

Puchar IBU w Dusznikach: Graf i Trusova triumfują, Polacy kiepsko

Zwycięstwem Floriana Grafa i Iriny Trusovej zakończyła się rywalizacja w sprincie podczas rozgrywanego w Dusznikach Zdroju biathlonowego Pucharu IBU. Polacy lokalnej publiczności niestety nie ucieszyli.

Komentarzy: 1

2015-01-09 17:06

Czytaj więcej
Oberstdorf

Turniej Czterech Skoczni. Czy to prawdziwy Wielki Szlem?

Miłośnicy skoków narciarskich wciąż żyją ostatnią edycją Turnieju Czterech Skoczni i ogromnym sukcesem Stefana Krafta. Co sprawia, że ten Turniej wzbudza aż tyle emocji? Ogromne pieniądze, ekskluzywny samochód, sława, uwielbienie fanów i wyrycie się na stałe na kartach historii skoków narciarskich. Prestiż, jaki niesie ze sobą Turniej Czterech Skoczni jest niezaprzeczalny. Jednak czy określanie go mianem narciarskiego Wielkiego Szlema jest uzasadnione? Przyjrzyjmy się więc, co łączy Turniej Czterech Skoczni z tenisowym czy golfowym Wielkim Szlemem.

Komentarzy: 0

2015-01-09 13:58

Czytaj więcej
Jamrozowa Polana armatka

Trzy dni, dwustu zawodników. W Dusznikach Zdroju startuje Puchar IBU

Od piątkowego sprintu rozpocznie się jedno z najważniejszych zimowych wydarzeń w Polsce. - Jesteśmy przygotowani, to będzie wielkie święto – zapewnia członek komitetu organizacyjnego Janusz Rajzer.

Komentarzy: 0

2015-01-08 20:58

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p