podmenu

Inne sporty

Szczyrk

Skoki: Szczyrk z Pucharem Świata, będzie "Turniej Trzech Skoczni"?

Staranie beskidzkich działaczy opłaciło się. 20 stycznia 2016 roku Szczyrk – jako trzecie miasto w Polsce – będzie gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Komentarzy: 0

2015-04-17 14:14

Czytaj więcej
kuettel

Andreas Kuettel: „Rozumiem już dużo po polsku”

Mistrz świata z 2009 roku jest w Falun ekspertem ds. skoków w szwajcarskiej telewizji. Sympatyczny skoczek, dzięki polskiej żonie, coraz lepiej rozumie nasz język. - Posługuję się nim codziennie – mówi narciarz i opowiada o życiu na sportowej emeryturze.

Komentarzy: 0

2015-02-23 20:13

Czytaj więcej
hendrickson

Sarah Hendrickson: „Poskakałabym na mamucie” [WYWIAD]

Obrończyni tytułu z Val di Fiemme po kontuzji nie widzi już śladu. Po konkursie indywidualnym w Falun opowiedziała o wysiłku włożonym w rehabilitację, rozwoju skoków kobiet i wielkim pragnieniu latania.

Komentarzy: 0

2015-02-23 06:28

Czytaj więcej
Żyła

Falun: Skoczkowie po pierwszych treningach [DUŻO WYPOWIEDZI]

Reprezentacja polskich skoczków zapoznawała się dziś z wietrznym obiektem Lugnet. Nie wszyscy spisywali się na miarę oczekiwań, ale każdy znalazł w swoich próbach coś optymistycznego. Łukasz Kruczek do kwalifikacji mianował Jana Ziobrę, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Klemensa Murańkę. Prezentujemy wieczorne wypowiedzi zawodników.

Komentarzy: 0

2015-02-20 06:56

Czytaj więcej
Falun lugnet

Mistrzowski lifting Lugnet. Na niej tytułu bronić będzie Stoch

Znakomici zawodnicy, tłumy kibiców, stale krzewiona tradycja skoków oraz ogromne zainteresowanie mediów i sponsorów - z tym wszystkim nie kojarzy się szwedzka miejscowość Falun, gdzie już w środę wystartują Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. O tym, kto ma jakie szanse, napisano bądź powiedziano już chyba wszystko. Może tym razem warto więc przyjrzeć się skoczniom, na których rozegrany zostanie kolejny światowy czempionat.

Komentarzy: 0

2015-02-17 10:13

Czytaj więcej
vikersund

To dlatego FIS dawkuje skoki na mamutach?

Zdaniem wielu konkursów na mamutach jest w skokach narciarskich zbyt mało. Jest kilka argumentów, które mogą tę ostrożność ze strony FIS tłumaczyć.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:57

Czytaj więcej
Cienciała

Sześć lat, internetowy rozgłos, wyczyny na nartach. Tymek Cienciała nowym Stochem?

Skoki narciarskie to sport, który wymaga olbrzymich umiejętności i lat ciężkiego treningu. Skoczkowie kojarzą się z niesamowicie wysportowanymi ludźmi, zmagającymi się z obiektami pozwalającymi na przekraczanie nawet 250 metrów. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zawodnik doświadczenia ma niewiele, choć na skoczniach spędził całe swoje życie. Kto? Najmłodszy skoczek narciarski w Polsce, sześcioletni Tymek Cienciała z klubu WSS w Wiśle.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:13

Czytaj więcej
liga MOZN

III edycja XXVII Ligi MOZN w narciarstwie alpejskim

Nie w Rytrze 23. stycznia, lecz w Kluszkowcach 29. dnia tegoż miesiąca miała miejsce trzecia odsłona tegorocznej Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym Brugi Cup 2015. Powodem tej zmiany były niekorzystne warunki jakie panowały w Rytrze przed tygodniem. Zatem młodzi narciarze już po raz trzeci w tym sezonie mieli okazję uczestniczyć w zawodach MOZN w ośrodku Czorsztyn-Ski (w zawodach otwarcia MOZN i w I edycji Ligi). W rywalizacji gigantowej wzięło udział 301 zawodników.

 

Komentarzy: 0

2015-01-30 10:24

Czytaj więcej
biathlon

Uniwersjada 2015: W Biathlonie bez medalu, sprinty wygrywają Paulina Fialkowa i Jaroslav Iwanow

W Osrblie, gdzie rywalizują o medale Uniwersjady biathloniści, rozdano dzisiaj dwa komplety krążków za sprinty kobiet na dystansie 7,5 kilometra i mężczyzn na 10 kilometrów. Zwyciężyli Słowaczka Paulina Fialkowa i Rosjanin Jaroslav Iwanow.

Komentarzy: 0

2015-01-27 14:04

Czytaj więcej
Szczyrk

Nowe rozdanie w skokach. Młode wrogiem dobrego?

Zmiana pokoleniowa, to hasło towarzyszyć nam będzie przy okazji nadchodzących Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich. Zastanawiamy się, czy kompletnie przebudowana kadra naszych skoczków ma czego szukać w starciu z najlepszymi na świecie.

Komentarzy: 1

2015-01-27 06:58

Czytaj więcej
zakopane

Wisła nie będzie drugim Zakopanem

Dwa miasta, dwie skocznie, dwa światy. Zakopiańskie konkursy Pucharu Świata pod kilkoma względami biją na głowę te rozgrywane w mieście Adama Małysza.

Komentarzy: 2

2015-01-21 07:20

Czytaj więcej
Vladimir Zografski

Plaża, słońce i... skoczek. Vladimir Zografski dla Skipola [WYWIAD]

Jego obecność na skoczni przeczy logice. Urodzony w czarnomorskim kurorcie Vladimir Zografski zapowiadał się na solidnego piłkarza, jednak życie postanowił poświęcić narciarstwu. O trudach trenowania, popularności sportów zimowych w Bułgarii i współpracy z Joahimem Winterlichem opowiedział w Zakopanem Michałowi Chmielewskiemu.

Komentarzy: 0

2015-01-20 10:28

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p