podmenu

Inne sporty

diggins

Co właściwie robiła Diggins?

Zdjęcie chodzącej po taśmie Jessie Diggins obiegło narciarski świat. Tymczasem uprawiany przez nią slackline funkcjonuje nie tylko w treningu narciarskim.

Komentarzy: 0

2015-06-03 21:56

Czytaj więcej
fairall

Nick Fairall jest optymistą. I chce znów skakać!

Kontuzjowany w styczniu Nick Fairall czuje się coraz lepiej. - Rehabilitacja przebiega poprawnie, a celem jest ponowne ubranie nart – zapowiada odważnie Amerykanin, który po wypadku na skoczni w Bischofschofen stracił czucie w nogach.

Komentarzy: 0

2015-06-02 13:27

Czytaj więcej
biegaj w karkonoszach

Letnie Bieganie w Karkonoszach i Górach Izerskich [NASZ PATRONAT]

Narciarze biegowi latem coraz częściej próbują swoich sił w biegach górskich. A może Wy także macie ochotę sprówać się w letnim treningu biegowych w naszych górach. Polecamy partnerskie obozy Biegaj w Karkonoszach, organizowane jak wskazuje nazwa; w Karkonoszach i Górach Izerskich. M.in. na trasach Biegu Piastów.

Komentarzy: 0

2015-05-22 16:48

Czytaj więcej

Mateusz Herda nowym trenerem kadry alpejskiej kobiet

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, 11 maja PZN rozstrzygnął konkurs na trenera głównej kadry kobiet w narciarstwie alpejskim. Posadę tę obejmie Mateusz Herda, a jego umowa ma obowiązywać 3 lata aż do Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w 2018 roku.

 

Komentarzy: 0

2015-05-12 14:29

Czytaj więcej
PZN

Zmiany w kadrze narodowej alpejczyków na sezon 2015/2016

Polski Związek Narciarski ogłosił niedawno składy grup szkoleniowych na sezon 2015/2016. Nie obyło się bez poważnych zmian również w narciarstwie alpejskim. Zwiększyła się ich liczebność i pojawili się nowi zawodnicy. W kadrze kobiet zwolniło się stanowisko trenera, który zostanie wyłoniony w konkursie.

 

Komentarzy: 0

2015-05-03 11:47

Czytaj więcej
Szczyrk

Skoki: Szczyrk z Pucharem Świata, będzie "Turniej Trzech Skoczni"?

Staranie beskidzkich działaczy opłaciło się. 20 stycznia 2016 roku Szczyrk – jako trzecie miasto w Polsce – będzie gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Komentarzy: 0

2015-04-17 14:14

Czytaj więcej
kuettel

Andreas Kuettel: „Rozumiem już dużo po polsku”

Mistrz świata z 2009 roku jest w Falun ekspertem ds. skoków w szwajcarskiej telewizji. Sympatyczny skoczek, dzięki polskiej żonie, coraz lepiej rozumie nasz język. - Posługuję się nim codziennie – mówi narciarz i opowiada o życiu na sportowej emeryturze.

Komentarzy: 0

2015-02-23 20:13

Czytaj więcej
hendrickson

Sarah Hendrickson: „Poskakałabym na mamucie” [WYWIAD]

Obrończyni tytułu z Val di Fiemme po kontuzji nie widzi już śladu. Po konkursie indywidualnym w Falun opowiedziała o wysiłku włożonym w rehabilitację, rozwoju skoków kobiet i wielkim pragnieniu latania.

Komentarzy: 0

2015-02-23 06:28

Czytaj więcej
Żyła

Falun: Skoczkowie po pierwszych treningach [DUŻO WYPOWIEDZI]

Reprezentacja polskich skoczków zapoznawała się dziś z wietrznym obiektem Lugnet. Nie wszyscy spisywali się na miarę oczekiwań, ale każdy znalazł w swoich próbach coś optymistycznego. Łukasz Kruczek do kwalifikacji mianował Jana Ziobrę, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Klemensa Murańkę. Prezentujemy wieczorne wypowiedzi zawodników.

Komentarzy: 0

2015-02-20 06:56

Czytaj więcej
Falun lugnet

Mistrzowski lifting Lugnet. Na niej tytułu bronić będzie Stoch

Znakomici zawodnicy, tłumy kibiców, stale krzewiona tradycja skoków oraz ogromne zainteresowanie mediów i sponsorów - z tym wszystkim nie kojarzy się szwedzka miejscowość Falun, gdzie już w środę wystartują Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. O tym, kto ma jakie szanse, napisano bądź powiedziano już chyba wszystko. Może tym razem warto więc przyjrzeć się skoczniom, na których rozegrany zostanie kolejny światowy czempionat.

Komentarzy: 0

2015-02-17 10:13

Czytaj więcej
vikersund

To dlatego FIS dawkuje skoki na mamutach?

Zdaniem wielu konkursów na mamutach jest w skokach narciarskich zbyt mało. Jest kilka argumentów, które mogą tę ostrożność ze strony FIS tłumaczyć.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:57

Czytaj więcej
Cienciała

Sześć lat, internetowy rozgłos, wyczyny na nartach. Tymek Cienciała nowym Stochem?

Skoki narciarskie to sport, który wymaga olbrzymich umiejętności i lat ciężkiego treningu. Skoczkowie kojarzą się z niesamowicie wysportowanymi ludźmi, zmagającymi się z obiektami pozwalającymi na przekraczanie nawet 250 metrów. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zawodnik doświadczenia ma niewiele, choć na skoczniach spędził całe swoje życie. Kto? Najmłodszy skoczek narciarski w Polsce, sześcioletni Tymek Cienciała z klubu WSS w Wiśle.

Komentarzy: 0

2015-02-16 13:13

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p