Inne sporty

q

Biathlon: Johannes Thingnes Boe wygrał sprint w Kontiolahti, Polacy bez punktów [WYNIKI]

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg sprinterski na 10 km w fińskim Kontiolahti. Norweg znacznie zbliżył się do lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Martina Fourcade'a i traci do niego zaledwie 10 punktów. Swojego dorobku punktowego nie poprawili z kolei polscy biathloniści, z których najlepiej zaprezentował się Grzegorz Guzik.

2020-03-12 19:54

W środę w austriackim Hochfilzen rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w biathlonie. W pierwszych zawodach, którymi był bieg indywidualny kobiet na 12,5 km, świetnie zaprezentowała się Joanna Jakieła, która wywalczyła brązowy medal! Dzień później w biegu sprinterskim nie udało jej się zająć miejsca na podium, ale zajęła niezłe 7. miejsce.

2020-03-12 19:01

Polski Związek Biathlonu ogłosił listę powołanych zawodników na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti (9-16 marca) oraz w Oslo (16-22 marca). W Finlandii wystąpi szóstka, a w Norwegii siódemka biathlonistów. Tydzień po ostatnich w sezonie zawodach PŚ miały się odbyć Mistrzostwa Polski, jednak zostały odwołane.

2020-03-11 17:54

Mistrzostwa Europy Juniorów w Hochfilzen, które za razem będą zawodami Pucharu IBU Juniorów, zakończą rywalizację młodych biathlonistów w tym sezonie. W dniach 11-15 marca Polskę na imprezie w Austrii będzie reprezentować dziewięcioro zawodników, cztery juniorki oraz pięciu juniorów.

2020-03-10 18:11

W dniach 5-8 marca biathlonistki i biathloniści rywalizowali w zawodach Pucharu Świata w Novym Meście. Bez udziału publiczności odbyły się zawody sprinterskie, sztafetowe oraz ze startu wspólnego pań i panów. Bardzo dobrze w Czechach zaprezentowała się Monika Hojnisz-Staręga, która dwukrotnie zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce.