monika

30 miejsce, to najwyższa lokata Polskiej zawodniczki w biegu indywidulanym na MŚ w Hochfilzen. Drugie złoto na tych mistrzostwach zdobyła Laura Dahlmeier, druga na mecie zameldowała się Gabriela Koukalova, a trzecia należała do Włoszki Alexii Runggaldier.

Bieg indywidulany, to konkurencja, w której precyzja na strzelnicy odgrywa nie bagatelne znaczenie. Doliczane minuty do czasu biegu często są nie do odrobienia na trasie, dlatego pobyt na strzelnicy jest arcy ważny.

Wśród kobiet, bardzo dobrze poradziła sobie Niemka Laura Dahlmeier, zawodniczka zeszły sezon prezentowała równą formę, która utrzymuje do dziś, i ciężko ją pokonać, gdy na strzelnicy radzi sobie równie dobrze jak na trasie. Na drugiej pozycji uplasowała się Gabriela Koukalova, Czeszka na tych mistrzostwach zdobyła już trzy krążki różnego kruszcu. Brązowy medal należał do Włoszki, która nie była Dorotha Wierer, a Alexia Runggaldier, która zachowała dziś 100 procentową skuteczność na strzelnicy i dzięki temu mogła cieszyć się ze swojego pierwszego medalu Mistrzostw Świata.

Polki, na tych Mistrzostwach prezentują się… średnio. Dzisiejsze najlepsze miejsce, jakim było 30, było najlepszym Polskich zawodniczek w tym biegu. 37 Była Magdalena Gwizdoń, która również pudłowała raz. 52 Miejsce zajęła Krystyna Guzik, a Anna Mąka zajęła 84 miejsce.

16 lutego na 20 km wystartują Panowie, wśród faworytów na pewno znajduje się francuz Martin Fourcade, jednak te Mistrzostwa obfitują w niespodzianki, i miejmy nadzieje, że start mężczyzn będzie właśnie w takie rozstrzygnięcia obfitował.

Biegi indywidulane to ostatnie indywidulane starty polskich zawodników, później czekają już tylko starty w sztafetach oraz biegi ze startu wspólnego już bez polskich zawodników.