skipol team

Vasaloppet China to pierwszy rozgrywany w tym roku bieg najbardziej prestiżowego cyklu w biegach narciarskich na świecie Worldloppet. W grupie kilkuset biegaczy z całęgo świata na starcie stanie trójka Polaków. Przeczytajcie relację z przebiegu zawodów Andrzeja Guzińskiego foto).

Są oficjalne wyniki z Vasaloppet China, trzeba przyznać, że organizatorów przerosło chyba zainteresowanie internautów wynikami i strona biegu była zawieszona przez większą część dnia.

Bieg na 50 km klasykiem ukończyło łącznie 213 kobiet i mężczyzn, o zwycięzcach pisaliśmy już wczoraj, teraz miejsca jakie zajeli Polacy. Najlepiej z naszych rodaków pobiegł Jacek Tracz,który z czasem 3:47,18h zajął 112 miejsce. Andrzej Guziński (skipol.pl TEAM) to pozycja numer 128, a Paweł Mizieliński ukończył bieg na miejscu 150-tym. Bieg mężczyzn ukończyło 163 panów.

WYNIKI VASA LOPPET CHINA (ALL)

Relacja Andrzeja Guzińskiego, na gorąco po biegu:

Vasaloppet China ukończony.

Na trasie „karty rozdawał” bardzo silny wiatr w połączniu z temperaturą poniżej minus 15 stopni. Powodowało to taki efekt, że na hipotetycznie najłatwiejszym płaskim 9km odcinku każdej z 25km pętli poprowadzonej po jeziorze i na drodze wzdłuż jeziora biegło się najtrudniej. Dodatkowo wiatr nanosił na tory dużą ilość liści, patyków, śmieci etc. co przyczyniało się do bardzo wielu upadków. Sam „zaliczyłem”  ok.5 upadków (zdjęcie ślizgów moich nart po biegu w załączniku). Trasa o średnim stopniu trudności z przewyższeniami 635m. Organizatorzy zdecydowali się na start wspólny wszystkich biegów (50km, 25km oraz biegów młodzieżowych) co moim zdaniem wprowadzało spory chaos na trasie w pierwszej części biegu, gdzie trasy były wąskie i biegaczy przewracających się i blokujących skutecznie przejazd było całe mnóstwo.

Niestety na ten moment nie znam wyników biegu. Biuro zawodów nie potrafi ich podać… a strona internetowa Organizatora się nie otwiera (ja ukończyłem bieg z czasem 4:08 i nie wiem które zająłem miejsce…)

To tyle mojej krótkiej relacji „na gorąco”.  W załączniku przesyłam kilka zdjęć  TUTAJ .

Pozdrawiam,

Andrzej

Bieg mężczyzn wygrał Czech Petr Novak - zwycięzca ubiegłorocznej edycji FIS Marathon Cup, wśród kobiet zwyciężyła zawodniczka gospodarzy Ma Qinghua.

Rywalizację o drugie miejsce wśród mężczyzn, bo Novak był dziś poza zasięgiem, wygrał Szwed Emil Persson, który na ostatnie prostej pokonał Daniela Maka z Czech. Czwarty finiszował Geir Ouren, a na miejscu piątym przybiegł lider Tour de Ski China Emil Johansson.

Najszybsza wśród kobiet Ma Qinghua wykorzystała doświadczenie z wcześniejszych biegów i z przewagą trzech minut pokonała Adelę Boudikovą i Teresę Andersson. Lisa Svensson, która zajęła piąte miejsce jest liderką Tour de Ski China.

//////////////////////////////////////////////

Andrzej Guziński (skipol.pl TEAM) z Gdańska, który startował min. w sierpniowym Ushuaia Loppet w Argentynie (wspólnie z Justyną Kowalczyk :)) postanowił pokonać chiński mur i przekonać się jak biega na nartach Azja. Zresztą zmierzy się nie tylko z azjatyckimi biegaczami, na starcie jest wielu europejczyków, poczynając od sporej grupy Czechów na czele z Petrem Novakiem i Adelą Boudukovą. Są oczywiście skandynawowie, są Niemcy, Estończycy itd.

Na starcie oprócz zawodnika naszego teamu mamy jeszcze dwóch Polaków są to panowie Jacek Tracz i Paweł Mizieliński. Powodzenia i trzymamy kciuki. O wynikach poinfomujemy w godzinach popołudniowych.

Bieg główny to dystans 50 kilometrów stylem klasycznym.

Sponsorami skipol.pl TEAMU są w tym sezonie frimy Fischer (sprzęt narciarski) i Forza Sport (stroje).