Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Biegi narciarskie świat

eyowf

EYOF Erzurum 2017: Anja Mandeljc i Miska Poikkimaki najlepsi w klasyku

W tureckim Erzurum rozpoczął się, niestety bez udziału naszych reprezentantów, XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2017. Pierwszą konkurencją były biegi stylem klasycznym. Wśród dziewcząt na dystansie 5 km zwyciężyła Anja Mandeljc ze Słowenii, a wśród chłopców na dystansie 7,5 km najlepszy był Fin Miska Poikkimaki.

Komentarzy: 12

2017-02-13 12:59

Na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata postanowiłem przyjrzeć się przedstartowym nastrojom, wydarzeniom i działaniom Norwegów. I słowo o Rosjanach.

Komentarzy: 2

2017-02-13 12:48

Rosjanin Dmitriy Rostovtsev wygrał kończący biegi narciarskie na Uniwersjadzie bieg na 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego. Andrzej Pradziad zajął 14. miejsce.

2017-02-08 10:13

Kończy się powoli rozgrywana w Kazachstanie Uniwersjada. Ostatnią konkurencją dla kobiet był bieg na 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego, który wygrała Rosjanka Lilia Vasilieva.

2017-02-07 10:47

Rosjanie zdominowali rywalizację sztafet na Uniwersjadzie Ałmaty 2017 wygrywając rywalizację zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Polacy zajęli 9. miejsce.

Komentarzy: 3

2017-02-06 10:08

Ostatnią konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów były sztafety. Juniorki rywalizowały na dystansie 4 x 3,3 km MIX, co oznacza dwie pierwsze zmiany klasykiem, dwie kolejne łyżwą. Najlepsze okazały się Rosjanki, w rywalizacji juniorów 4 x 5 km triumfowali Norwegowie. Polacy nie startowali.