podmenu

 

Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Biegi narciarskie świat

Norwegowie biorą wszystko!

Beitostoelen(NOR) 25.11.Sztafety.W drugim dniu zawodów PŚ w norweskim Beitostoelen rozegrano biegi sztafetowe kobiet i mężczyzn, niestety bez udziału polskich zespołów.Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zwyciężyły zespoły norweskie, które zdominowały bieg w kategorii mężczyzn zajmując miejsca I, II, VI i VII. O dużym pechu mogą mówić Czesi, których zawodnik pierwszej zmiany Martin Jaks biegnąc w czołówce wywrócił się na zjeździe i stracił kontakt z czołówką.wyniki w załącznikach:

Autor: kace
Źródło: FIS/W

Komentarzy: 0

2007-11-25 17:17

Czytaj więcej

Teichmann(GER) przed Bauerem(CZE).

24.11. Beitostolen, 15km techniką dowolną.Pierwszy dystansowy bieg w tegorocznym PŚ wygrał Niemiec Axel Teichmann przed Lukasem Bauerem i Andersem Soedergrenem ze Szwecji.Piąte miejsce wśród biegaczy zajął słynny norweski biathlonista Ole-Einar Bjoendalen.Na uwagę zasługuje wynik siódmego na mecie Tord Ase Gjerndalena (NOR), który biegł w grupie "nardodowej" z numerem 8, a mimo to zajął pierwsze miejsce wśród norweskich biegaczy.wyniki w załączniku

Autor: kace
Źródło: FIS/W

Komentarzy: 0

2007-11-25 08:55

Czytaj więcej

KOWALCZYK SIÓDMA!!

24 listopad, Beitostolen(NOR).Justyna Kowalczyk siódma w pierwszym starcie w PŚ! Nasza zawodniczka zajęła siódme miejsce w biegu na 10km techniką dowolną. Po pierwszym międzyczasie na 2 km, Kowalczyk zajmowała 5 pozycję, na prowdzeniu była Niemka Claudia Kuenzel. Drugi pomiar czasu (na 7km)i Kowalczyk awansuje o miejsce w górę.Na prowadzenie wysuwa się zdecydowana faworytka biegu Marit Bjorgen, by nie oddać prowadzenia do końca.Justyna kończy bieg ze stratą 41,4s do zwyciężczyni z Norwegii.Na uwage zasługują dobre miejsca 20-latek z Szwecji i Norwegii.3 miejsce zajęła Szwedka Charlotte Kalla (poświęciliśmy jej metodom treningowym artykuł), a 6 m-ce Astrid Jacobsen z Norwegii, wygrywając z naszą zawodniczką równe 6 sekund.wyniki w załczniku

Autor: kace
Źródło: FIS/W

Komentarzy: 0

2007-11-24 12:04

Czytaj więcej

FIS utrzymał kary dla Taubera, Dietharta i Edera

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wymierzyła w czwartek karę dwuletniej dyskwalifikacji austriackim biegaczom Martinowi Tuberowi, Johannesowi Ederowi i Rolandowi Diethartowi za naruszenie przepisów antydopingowych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Całej trójce unieważniono wyniki od 18 lutego 2006 roku. Muszą oni oddać też nagrody i premie. Komitet wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) ukarał w kwietniu 2007 roku dożywotnim zakazem startu w igrzyskach olimpijskich austriackich biathlonistów Wolfganga Rottmanna i Wolfganga Pernera oraz biegaczy Martina Taubera, Johannesa Edera, Rolanda Dietharta i Juergena Pintera. Sportowcom przysługuje prawo odwołania się od decyzji FIS do Międzynarodowego Trybunału ds. Sportu (CAS). Uczynili to już Tauber, Pinter, Eder i Diethart.

Autor: MiEteK
Źródło: pap

Komentarzy: 0

2007-11-24 11:36

Czytaj więcej

Uhrmann wraca do kadry.

Członek złotej drużyny z Olimpiady w salt Lake City (2002) Michal Uhrmann, wraca po długotrwałej kontuzji na skocznie. 29-letni zawodnik z Wegscheidu (ur.16.9.1978) ma zostać zgłoszony do pierwszych zawodów PŚ w Kuusamo w nadchodzący weekend. „ Cieszę się z powrotu Michaela. Wiem jednak, że od razu nie możemy liczyc na dobre wyniki. Musimy uzbroić się w cierpliwość” – powiedział Peter Rohwein trener niemieckiej reprezentacji na zakończenie obozu w Ramsau. Uhrmann oddał tam 35 skoków na śniegu. Uhrmann w lutym tego roku, w czasie mistrzostw świata w Sapporo, doznał kontuzji stopy, która zakończyła jego udział w zawodach. Czwarty zawodnik z wielkiej skoczni z Turynu(2006) miał dłuższa przerwę i opuścił letnie Grand Prix, ale na zime ma być gotów.foto:DPA

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-11-21 15:41

Czytaj więcej

Zwycięstwo Kuitunen i Bauera

Muonio(FIN) 17-18.11.2007.Kolejnym sprawdzianem przed inauguracja PŚ w Beitostolen były zawody w Muonio(FIN).Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w stylach klasycznym i dowolnym.15km free wygrał Jewgienij Dementiew(RUS), a na tym samym dystansie klasykiem tryumfował Lukasz Bauer(CZE).Wśród kobiet, biegi główne wygrały: 10km free Natalia Korostelewa (RUS), a 10km klasykiem Virpi Kuitunen (FIN).pełne wyniki zawodów w załącznikach.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-11-20 00:57

Czytaj więcej

PRÓBA GENERALNA PRZED PŚ

17-18 listopad.BEITOSTOLEN. W ostatni weekend w norweskiej miejscowości Beitostolen rozegrano ostatnie zawody przed inauguracja PŚ.Wśród kobiet dwa zwycięstwa odniosła Marit Bjorgen, wśród męzczyzn 15-tkę wygrał Morten Eilifsen (NOR), a bieg na 10km Martin Sundby.Wyniki obu dni zawodów w załacznikach.

Autor: kace
Źródło: w

Komentarzy: 0

2007-11-18 22:37

Czytaj więcej

Tour de Ski nominowany do nagrody....

Tour de Ski został nominowany do nagrody "Sport's Marketing Prize" 2008. Zainicjowana przez portal Sponsors.de nagroda ma za zadanie wyróżniać i uhonorować firmy zaangażowane w sport. W bieżącym roku jury wybrane przez sponsors.de zaopiniowało ok.10 różnych projektów związanych ze sportem. Zwycięzów poznamy na targach ISPO w Monachium między 28 a 29 stycznia 2008.Głosowanie na poszczególne kandydatury odbywa się drogą internetową na portalu Sponsors.de.

Autor: kace
Źródło: FIS

Komentarzy: 0

2007-11-17 19:38

Czytaj więcej

FIS zaniepokojony zmianami w MŚ Liberec 2008.

Na tradycyjnym jesiennym spotkaniu FIS-u w argentyńskiej miejscowości Bariloche mówiło się min. o przygotowaniach organizatorów najważniejszych imprez nadchodzącego sezonu. Jedna z dyskutowanych spraw były zmiany w KO MŚ Liberec 2009. Wg czeskiego portalu idnes.cz, przedstawiciele FIS-u wyrazili zaniepokojenie nad polityczna ingerencją w sprawy KO.” Kierownictwo FIS-u stwierdziło, że KO MŚ w narciarstwie alpejskim w Val d’Isere i KO MŚ w narciarstwie klasycznym w Libercu 2009 wykazały postęp w pracach nad mistrzostwami od lata tego roku. Z drugiej jednak strony kierownictwo FIS, wyraziło zaniepokojenie polityczną ingerencją w prace KO Liberec 2009.”brzmi komunikat ze spotkania w Bariloche (ARG). Jest to oficjalne potwierdzenie nacisków czeskiego rządu na wymianę byłego przew. KO MŚ Liberec 2009 Romana Kumposta na Katerine Neumanową. „Znamy ten komunikat, musimy jednak stwierdzić, że członkowie FIS-u, nie mają dostatecznych informacji o tym co się naprawdę stało. FIS ma nadzieję, że przygotowania do mistrzostw idą w dobrym kierunku i w żaden sposób nie podważają naszej wiarygodności”- cytuje idnes.cz rzecznika Zdenka Soudneho. Współpracownicy byłego szefa KO Romana Kumposta , doczekali się moralnej satysfakcji. „Oczywiście, że dla mnie i moich byłych współpracowników MŚ w Libercu SA tematem zamkniętym, ale to stwierdzenie FIS-u, jest pierwszym ważnym sygnałem, który mam nadzieję zapoczątkuje oczyszczający proces w nastepnych instytucjach w kraju” stwierdził Roman Kumpost.

Autor: kace
Źródło: idnes.cz/w

Komentarzy: 0

2007-11-14 23:21

Czytaj więcej

Powrót Larsa Bystoela

Trener norweskich skoczków narciarskich Mika Kojonkoski postanowił nie czekać na pierwszy śnieg w Norwegii i zabrał kadrę A do Finlandii. Zaskoczeniem jest obecność w niej Larsa Bystoela, który został wiosną z niej dyscyplinarnie usunięty za nadużywanie alkoholu. Bystoel, złoty medalista olimpijski z Turynu pokazał swój trudny charakter już kilka razy. Z kadry został usunięty po alkoholowej bójce podczas świąt Wielkanocy. Kiedy miał już do niej wrócić został zatrzymany 23 lipca za jazdę samochodem po pijanemu i skazany na miesiąc więzienia. Na prośbę skoczka kara została zamieniona na roczną terapię antyalkoholową i dwuletni okres zawieszenia. Bystoel już wcześniej został skazany na 24 dni więzienia za jazdę po pijanemu w 2001 roku, a w 2002 został wyrzucony z kadry za pijaństwo podczas Konkursu Czterech Skoczni. W 2005 roku został usunięty z kadry za nadużywanie alkoholu podczas turnieju w Holmenkollen. Po ostatnim epizodzie w lipcu Norweski Związek Narciarski został ostro skrytykowany m.in. przez byłego mistrza olimpijskiego Espena Bredesena za zbyt małą opiekę nad Bystoelem, który wyraźnie przeżywał załamanie. "Wszystkie te epizody były wołaniem o pomoc. On jej potrzebował bo znalazł się na życiowym bezdrożu, lecz nikt tego nie chciał widzieć, ani działacze ani trenerzy, którzy oczekiwali tylko rezultatów" - mówił Bredesen. Tym razem Mika Kojonkoski postanowił dać Bystoelowi jeszcze jedną szansę. "Uruchomiliśmy specjalny program polegający na profesjonalnej pomocy psychologa i terapii antyalkoholowej. Lars bardzo dobrze skakał jesienią i zasłużył na treningi z kadrą A, a być może nawet powrót do niej. Jak wcześniej podkreślaliśmy nie pozostawiamy tych, którzy mają prywatne kłopoty samym sobie. Chcemy aby uporządkował swoje życie i powrócił do uprawiania sportu na najwyższym poziomie" - powiedział rzecznik norweskiej ekipy Joergen Hyvang. Norwescy skoczkowie będą trenować w Rovaniemi oraz przez kilka dni w Kuusamo.

Autor: MiEteK
Źródło: PAP

Komentarzy: 0

2007-11-13 21:03

Czytaj więcej

KALLA - najlepsza na świecie?

Szwedzka gazeta Sportbladet donosi w jaki sposób trenuje Charlotte Kalla. Ciężki trening wznosi Kallę na szczyt: To całkowicie nowatorska forma treningu. Norweżka Marit Bjorgen trenuje więcej i ciężej niż ktokolwiek. Teraz Charlotte Kalla chce zmierzyć się z „treningiem Bjørgen”, aby dotrzeć na szczyt światowej czołówki. „To jest zupełnie coś nowego dla mnie” – mówi Kalla. Przez ostatnie trzy lata Marit Bjørgen była „gigantem” kobiecych biegów narciarskich. Ogólne w świecie narciarskim panuje pogląd, że nikt więcej nie trenuje niż twarda jak skała Norweżka. „Kto trenuje najlepiej, ten wygrywa najczęściej” – powiedziała ostatnio dla Sportbaldet Bjørgen . Teraz Charlotte Kalla, wielka nadzieja szwedzkich biegów narciarskich zamierza naśladować Bjørgen – w szczególności podczas treningów interwałowych o wysokiej intensywności, które są oparte na wynikach badań norweskich fizjologów Jana Hofteruda i Jana Hoffa, z ich pomocy korzystały też kluby piłkarskie Real Madryt i Barcelona. Kalla mówi, że …to zupełnie coś nowatorskiego. To coś o czym tylko czytałam. Cała żeńska kadra narodowa, trenuje zgodnie z planem pod nadzorem trenera szwedzkiej federacji Joakima Abrahamssona. Trening został podzielony na trzy tygodniowe okresy (szczegóły poniżej) z ostatnim i najtrudniejszym tygodniem treningów, mającym miejsce na Krecie. To bardzo efektywne treningi – twierdzi Kalla. Abrahamsson mówi, że … celem jest zwiększenie tempa usuwania kwasu mlekowego, wydłużenie czasu, w którym zawodnik może biec na granicy tego progu oraz mobilizacja do zwiększonej rywalizacji między sobą. Nowy trening Kalli:( 3 tyg. treningów interwałowych o bardzo wysokiej intensywności) Pon: 2 treningi Wt: 1 trening Śr: odpoczynek Czw: 2 treningi Pt: 1 trening Sob: odpoczynek Nie: 2 treningi Każdy interwał trwa 3-7 min., a czas tzw. „czystej pracy” wynosi 20 – 25 minut podczas każdego treningu. Cel: Głównym celem jest zwiększenie do maksimum tempa usuwania kwasu mlekowego. Trenując przez kilka godzin Kalla, w przeciwieństwie do innych zawodników szwedzkiej kadry, ma nie tylko poprawić jakość, ale też zwiększyć objętość treningów. W tym roku planuje przetrenować 720 godziny, to więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym, gdzie było 678 godzin – mówi. Ta dwudziestolatka dokonała zmian także w treningu siłowym: Zaczęłam trenować więcej ze sztangami i robię więcej ćwiczeń kompleksowych. Na Krecie wycisnęła na ławeczce 60 kg ” …przynajmniej mogę wycisnąć swoją własną wagę.” To jest ten nowy trening, który ma zamienić najlepszą juniorkę na świecie w najlepszą seniorkę. Tydzień przed inauguracją PŚ mówiła o jej pucharowych ambicjach: “Chciałabym konsekwentnie wchodzić do czołowej 10-tki lub 15-stki Pucharu Świata, przed Mistrzostwami Świata w Libercu i zawodami w Falun” W ubiegłym roku była najszybsza spośród szwedzkich biegaczek (na 10km w MŚ). „ Ale to duży krok od piątego miejsca do podium.” Zajęcie najwyższego stopnia podium planuje już podczas Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. „Każdego sezonu, aż do IO planujemy zwiększać obciążenia i przeprowadzać coraz to cięższe treningi”, kończy Abrahamsson.foto:Bildbyrån

Autor: MiEteK
Źródło: Sportbaldet/fasterskier.com

Komentarzy: 0

2007-11-09 15:23

Czytaj więcej

Vancouver -więcej kontroli dopingowych

Zdecydowanie więcej kontroli dopingowych niż przed rokiem w Turynie zostanie przeprowadzonych podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku. Kanadyjczycy zapowiadają około dwóch tysięcy testów. Organizatorzy ZIO-2010 zamierzają szukać sportowych oszustów nie tylko podczas oficjalnych zawodów, ale także w wiosce olimpijskiej, centrach treningowych, a nawet prywatnych miejscach zamieszkania. - Będziemy przeprowadzać kontrole wszędzie i o każdej porze. Chcemy wykorzystać wszelkie możliwości, aby mieć czyste igrzyska - powiedział dyrektor komitetu organizacyjnego olimpiady w Vancouver ds. dopingowych, Jeremy Luke. Kanadyjczycy planują przeprowadzić około dwóch tysięcy testów (plus 450 na paraolimpiadzie), podczas gdy w Turynie w 2006 roku było ich 1200.

Autor: A.Z
Źródło: sportowefakty/w

Komentarzy: 0

2007-11-07 19:35

Czytaj więcej
Zobacz więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

SNS Bieg piastów RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p