refitner

Pierwsza konkurencja drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów to sprinty stylem klasycznym rozgrywane na trasach Jakuszyc w Szklarskiej Porębie. Złoto w sztafetach mężczyzn zdobył zespół UKS Rawa Siedlce I Maciej Staręga i Paweł Klisz (na zdjęciu), w konkurencji kobiet wygrały Martyna Galewicz i Kornelia Kubińska z AZS AWF Katowice.

W team sprincie każdy z dwóch członków zespołu musi pokonać trzykrotnie dystans 1400 metrów stylem klasycznym. Pełny dystans to 6x1400 metrów. Rywalizacja sztafet kobiecych nie była tak ciekawa jak męskich, różnice czasowe medalowych sztafet wynosiła około minuty pomiędzy poszczególnymi teamami.

Złoto zdobyły Kornelia Kubińska i Martyna Galewicz z AZS AWF Katowice w czasie 26:17,7 minuty. Srebro dla zawodniczek UKS Regle Kościelisko Magdaleny Kozielskiej i Justyny Pradziad (juniorka A) ze stratą 1:18 minuty. Tutaj dodajmy, że Magdalena Kozielska zaliczyła dzisiaj w sztafecie drugi w tym sezonie oficjalny start w krajowych zawodach pod egidą PZN. Brąz dla Urszuli Łętochy i Weroniki Kalety (juniorka B) z LKS Wiśniowa Osieczany (strata 1.55 minuty).

Pierwsza w pełni juniorska sztafeta to czwarty zespół na mecie Eliza Rucka i Marcelina Wojtyła reprezentujące MKS Istebna. Obie panie to juniorki B ('99'00).

Kolejne lokaty dla:

5. AZS AWF Katowice II - Magdalena Czusz i Katarzyna Stokfisz

6. LKS Witów Ski Mszana Górna - siostry Klaudia i Ewelina Kołodziej.

Rywalizację ukończyło 13 zespołów.

WYNIKI TEAM SPRINT WOMEN od datasport.pl

Wśród mężczyzn, dzisiaj najszybsi okazali się, podobnie jak w ubiegłym roku, zawodnicy pierwszego zespołu UKS Rawa Siedlce Maciej Staręga i Paweł Klisz, których czas to 22:01,3 minuty.

Medal srebrny wywalczyli bracia Antolcowie Kacper i Jan reprezentujący w tym sezonie klub AZS AWF Katowice, ich strata do zwycięzców wyniosła 18,3 sekundy. Brąz i to niespodzianka dla zawodników UKS Regle Kościelisko Andrzeja Pradziada i Mateusza Chowaniaka. Strata brązowych medalistów wyniosła 27,9 sekundy.

Dopiero czwarte miejsce zajęli bracia Kamil i Dominik Bury typowani jako jedni z faworytów do walki o złoty medal. Zawodnicy MKS Istebna do zwycięzców stracili 43,4 sekundy, do brązu zabrakło im 13,5 sekundy.

Kolejne lokaty to:

5. NKS Trójwieś Beskidzka - Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk

6. UKS Rawa Siedlce II - Arkadiusz Posiadała i Daniel Iwanowski

W zawodach oprócz seniorów mogli startować także juniorzy A i B pod warunkiem, że posiadali aktualną II klasę sportową. Wśród pierwszych sześciu zespołów  pierwsza czwórka klasyfikacji to sztafety złożone z dwóch seniorów. W zespołach piątym i szóstym startowali juniorzy A.

Dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów zajęła sztafeta MKS Karkonosze II w składzie Michał Boreczek i Maciej Zdziechowski, obaj zawodnicy to juniorzy B.

Sklasyfikowano 13 sztafet klubowych.

WYNIKI TEAM SPRINT MEN (datasport.pl)

Jutro na Jakuszyckich trasach zawodnicy rywalizować będą w biegach długich techniką dowolną. Kobiety będą miały do pokonania 15 kilometrów, mężczyźni dwukrotnie więcej. Początek rywalizacji mężczyzn o godzinie 9:00, pięć minut później na trasę wyruszą kobiety. Do rywalizacji zgłoszono 24 kobiety i 27 mężczyzn.