warlo

Juniorzy i juniorki A na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rywalizowali dziś w biegach łączonych, wygrali Mateusz Haratyk i Agata Warło. Wśród juniorów i juniorek B, którzy dziś zmagali się w biegu indywidualnym klasykiem, najlepsi okazali się Marek Welusz i Klaudia Pytel.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli juniorzy A, którzy rywalizowali dziś w biegu łączonym 10 km CL + 10 km F. Wygrał, zdecydowanie, Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk). Drugie miejsce, ze stratą 33,9 s, zajął Michał Skowron. Na trzecim miejscu uplasował się Mikołaj Michałek (MKS Istebna), strata 1:20.1.

Na czwartym miejscu uplasował się Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka) +1:50.1, piąte miejsce zajął Łukasz Bachleda (KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane), jednak strata ponad 5 minut to już przepaść. Miejsce szóste zajął Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce).

Juniorki A miały dziś do pokonania 5 km techniką klasyczną, a następnie 5 km łyżwą. Wygrała Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) przed Klaudią Kołodziej (LKS Witów Ski Mszana Górna/SMS Szczyrk). Zawodniczki biegły razem, jednak Klaudia złamała kijek i ostatecznie na mecie pojawiła się 52 sekundy po Agacie.

Trzecie miejsce zajęła Justyna Pradziad (UKS Regle Kościelisko), jej strata wyniosła 2:10.3. Na czwartym miejscu uplasowała się Róża Łyjak (MKS Karkonosze Jelenia Góra) +3:18.6, na piątej pozycji uplasowała się Joanna Waksmundzka +3:23.6, a szósta była Emilia Nawara +4:05,1, obie UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane.

7,5 kilometra stylem klasycznym mieli do pokonania w dniu dzisiejszym juniorzy B. Wygrał Marek Welusz (SSR LZS Sokół Szczyrk). Drugie miejsce, ze stratą 56.0 s, zajął Wiktor Czaja (KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane), a na trzeciej pozycji uplasowali się ex aequo Jan Żółkiewski (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) i Michał Boreczek (MKS Karkonosze Jelenia Góra), ich strata wyniosła 1:21.8.

Piąte miejsce zajął Dawid Damian (KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane) +1:22.4, a szósty był Bartosz Głaz (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) +1:46.9.

Jako ostatnie do rywalizacji, na dystansie 5 km klasykiem, przystąpiły juniorki B. Złoto w tej kategorii wywalczyła Klaudia Pytel (SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk), na drugim miejscu uplasowała się Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) +8,1 s, a na najniższym stopniu podium stanęła Eliza Rucka (MKS Istebna) +34,7 s.

Tuż za podium uplasowała się Justyna Stefaniuk (UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk) +42,6 s, piąte miejsce zajęła Weronika Kaleta (LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany) +1:13,9, a szósta była Marcelina Wojtyła (MKS Istebna/SMS Szczyrk) +1:20,5.

WYNIKI OFICJALNE

Punkt 310.2.1.3 Narciarskego Rgulaminu Sportowego mówi: "Techniki zmian kierunku biegu polegają na bocznym odstawieniu jednej nogi do zmiany kierunku biegu (i dostawieniu drugiej). Tam gdzie jest tylko jeden tor, niedozwolone jest użycie kijków przy stosowaniu zmiany kierunku. Powyższe dotyczy także zawodników, którzy biegną poza torem. Tam gdzie położono jeden lub więcej torów ich zmienianie jest niedozwolone."